Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.02.12, 03:37   #11
Karagöz
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 327
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 8997
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ezan'ın Türkçe Okunması

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MartiNeAgLe Mesajı göster
Bilmemek değil öğrenmemek ayıp derler Karagöz bir şey öğrettiysem ne mutlu bana...Sende lale gibi konuyu direk İslam dinin temellerine getirmişsin hatta ileri gidip konuyu nerdeyse millattan öncesine götürecekmişsin....Geçmiş beni bağlamaz günümüzden bahsediyoruz ve suanda okuma yazma bilmeyen nerdeyse yok denecek kadar az o yüzden sapla samanı karıştırma

Arkadaşlar konu başlığı Türkçe ibadet yada İslamın Türkçe olması mı yoksa Ezan'ın türkçe olması mı ????

Benmi yanlış okuyorum yada başka konuya mı yorum yazıyorum..

Mesajımı doğru okursan bir şey öğrettiğini değil sadece hatırlattığını söylediğimi rahatlıkla görebilirsin. Konumuz İslam'ın temelleri değil sadece ezan deyip, büyük puntolarla soru olarak bunu yöneltip de, İslam'ın ilk emrini yazman mesajımı okurken yaptığın hata gibi bir hata olmuş. İslam'ın ilk emrinden ve geçmişinden ilk olarak bahseden sensin. Geçmiş seni bağlamıyorsa bu dinin de seni bağlamaması lazım gelir, çünkü o da geçmişten gelmekte. Aynı şekilde geçmişten gelen bir adet olan ezanın arapça okunması da bağlamamalı. Konuyu milattan öncesine götüreceğime dair yaptığın tespiti ise sadece espri olarak alıyorum ama kötü bir espri Günümüze de durduk yerde, topraktan biterek gelmedik herhalde...