Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.02.12, 21:39   #259
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Günün İçinden...

Yağmur var ve yarın kar bekliyoruz... Aktüel hava durumu bu İstanbul'da... Gün içinde bağlandığım Cevat Kelle'den aldığım haberlerde ise memleketin bir taraflarında fırtına, bir taraflarında kar da varmış... Üşütmeyin...

Üşütmeyin dedim ama bu havalar babında bir dilek veya tavsiyeydi. Olaylar karşısında bunu başarabilir misiniz bilmiyorum.

En iyisi günün bence en ilginç haberiyle başlayayım...

Emniyet ve Diyanet iş birliği ve bunun sonucunda Diyanet'in kırmızı ışıkta geçmenin caiz olmadığı duyurusu...

Bu işbirliği yapılana kadar caizdi demek ama bundan sonra dikkat etmekte fayda var. Bu duyurunun ardından yaşanabilecekleri düşündüm...

Mobesalar sökülmeli ve ışıkların hepsinde görülecek yerlere yeni tabelalar asılmalı. Şöyle olabilir... "Benim kameraya ihtiyacım yok. Solunuzda ki melek not alıyor..."

Yeşil ışığın rengi duruma uygun. Aslında kırmızıda uygun ama yine de onda da bir değişiklik bekliyorum. O kırmızı lambaların yerine şu çakma şöminelerdeki alev görüntüsü veren zımbırtılar monte edilmeli oraya. Kırmızı yanması gerektiği zaman ateş harlanacak ve bunu gören sürücü anında frene asılmak zorunda kalacak. 3 otuz paralık cezayı göze alan zındıklar bakalım Cehennem akıllarına gelince, hele çorba parasıyla yırtamayacaklarını da bilince duruyor mu durmuyor mu?

Her yere sokuyor ve cılkını çıkarıyoruz artık...

Muş Alparslan Üniversitesinde, "Medreselerin Mevcut Durumu ve Geleceği" sempozyumu düzenlenecekmiş...

Konular arasında medreselerin tarihi, bugün içinde oldukları durum ve geleceği de varmış...
Medreselerin kapatıldığını biliyor ve düşünüyorduk ama son dönemde kurulan medreselerin eğitim-öğretimde gerçekleştirdiği değişiklikler konulu bir başlıkta varmış konuşulacaklar arasında...

Devletin kurduğu ve hali hazırda devlete ait olan bir Üniversite varlığını inkar etmeye kalkışıyor ve medreselerin geleceğini şekillendirmek ve muhtemelen ileride kendi yerini alabilmesi için çalışmalarda bulunuyor...

Memleketin gittiği yeri hala göremeyenler, hala kafasını kuma gömen devekuşları... Açıkta kalan yerinizi kollayın...

Mısır da Mübarek'i demokrasi adına postalayanlar ve yapılan seçimlerde en çok 2. oyu alarak meclise giren Selefiler ülkede futbolun yasaklanmasını istemiş... Gerekçe ise, futbol Allah'a ibadetten uzaklaştırıyormuş insanları.

Haklılar... Demokrasi böyle bir şey. Herkes Selefilerin şeyhine göre yaşamalı İslam'ı da, hayatı da... Batının demokrasiden anladığı da bu zaten. Halklar koyunlaşsın da başındaki çobanı nasıl olsa onlar idare eder...

Metin Akpınar ölmüş!..

Twitter'e düşen bu yalan haber pek çok insanı üzmüştür mutlaka. Ne saçma tivitçiler var yahu!.. Tivitini çıkardılar bu işin de...

Beşiktaş için bişey demeyeceğim. Habire yeniliyoruz ama hala üçüncüymüşüz. İlk dört yeter zaten lig bittiğinde. Ondan sonra göreceğiz el mi yaman Beşiktaş mı yaman?

Ne çok yazdım yahu!.. Ayyy sıkıldım, amannnnn...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.