Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.02.12, 23:53   #265
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Günün İçinden...

Seni çok derin gördüm...

Sadece bir yorumumu okuyup benle ilgili vermiş olduğun hükümler ve bunu da sitenin geneline yayman takdire olmasa da şaşkınlığa şayan... Önce girdiğin mekan da bir "destur de", sonra orayı tanı ve ondan sonra bana tavsiye ettiğin önyargılarından sıyrılma işini gerçekleştir ve sitenin demokratlığı hakkında ahkam kes... Bak hala yazıyorsun en azından... Çok şey istememişimdir umarım ve bu kadarını becerebilmeni dilerim....

Şimdi mevzuya dönelim...

Alıntı:
Şu memleketin ileri halinden bahsedermisiniz lütfen. hangi alanda ilerisiniz...
Şöyle bir geriye dön bakalım. Osmanlının ve hilafetin son zamanlarına ve medreselerden adam! yetiştirildiği dönemlere... Hangi alanda iyiydik???

Kurtuluş savaşı, cumhuriyetin ilanı, hilafetin kaldırılması ve çağdaşlaşmak adına atılan adımlar ve bunların karşısına Menemen örneğinde olduğu gibi direnenleri de bir düşün...

O zamanlar o genç Cumhuriyetin atılımlarını, batı karşısındaki dik ve eğilip bükülmeden onurlu duruşunu da hatırlamaya çalış...

Şimdi günümüze dönelim ve daha kolay hatırlaman gereken gerçeklere dönelim... Çok güçlüyüz öyle mi?

En yenisinden başlayalım. Kapitülasyonları Lozan da yırtıp atan gencecik cumhuriyet ve bugün Çok güçlü Türkiye'nin çaresizce seyrettiği soykırım yasası... Bir avuç Ermeni'ye ve onun şey yedi başısı olan Fransa'ya teslim oluş...

1 yıl öncesine kadar kanka olan Esad'ın ABD nin bir ıslığıyla durduk yerde düşman oluşu... Sadece ıslık yahu!.. İnsan, kankasını çok güçlüyse bu kadar kolay satar mı?

İzmir'de ingiliz gemisine ateş açan bir onbaşısının cezalandırılmasını isteyen İngilizler'e kurtuluş savaşından yeni çıkmış ordusuna rağmen kafa tutan ve o onbaşısını terfi ettirip "ona ceza vermeyi düşünüyorsanız gelip almalısınız" diyerek İngilizlerle savaşmayı göze alabilen bir lider...

Uzatabilirim ama değmez...

Sentez falan karıştırmışsın araya... O sentez vb. süslü cümlelerden oluşturulan sosa batırıp iki yüzlülüğünü maske edenlerin arada kakalamaya çalıştıklarını yiyebilecek zihniyet yok bende... (Ben diyorum farkındaysan)

Hangi alanda ileri olduğumuzu sormuşsun ya!.. Hiç birinde değiliz... Nedeni ise çok basit...

1923 ten 1938 e kadar sürebilen bir aydınlanma yaşadıktan sonra senin şu an da savunduğun zihniyet ve statükocuların kavgaları, iktidar hısları ile gelebildiğimiz nokta ancak bu kadar olabildi...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.