Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.02.12, 10:24   #267
brnhaskoy
Yeni Üye
brnhaskoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 0
Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 7
Rep Derecesi : brnhaskoy kendisini henüz tanıyamadık
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Günün İçinden...

Evet galiba resmi tarihin bize sunmuş olduğu boyalı bilgilerin üzerine bir gram bilgi koyamamışız. Unutmayın Bu ülkenin bir ferdi olarak uzun bir tahsil dönemim oldu. Bu uzun tahsil dönemimin her aşamasında şu söylemeye çalıştığınız hakikatten çok uzak bilgileri öğrendim. Ancak biraz dikkatli bakan kişiler anlatılarda bir gariplik olduğunu sezebilir...

gelelim menemen olayına... Bu menemen olayının nasıl bir şey olduğunu yakın tarihimizde yaşanan Maraş, Sivas olaylarına bakarak çözümleyebilirisiniz... Şöyle bir tavsiyede bulunmak isterim size...

Google sayfasına girin ve menemen gerçeği diye bir aratıverin. Orada çıkan sonuçlardan savunanları ve yerenleri okuyun bir hükme varın. Tek bilgi bilgi değildir. Birde "İnsan bilmediğinin ya hayranıdır ya da düşmanı"

Şu geri kalmışlığa bulduğun cevabada hayranım. Adfı üstünde Osmanlının yıkılma dönemi. Osmanlı'nın gelişmesini de dine bağlıyoruz, yıkılmasını da... ilginç değil mi. Devletlerde insanlar gibidir, doğarla, büyürler, olgunlaşırlar ve ölürler... Tıpkı osmanlı gibi. -Burada biraz ibni haldun okumakta fayda var. Gerici derseniz şayet uyarmak isterim ki kendisi avrupada sosyolojinin ilk babası olarakl sayılır.-

Şunu ben anladım sizde anlayasınız... Cumhuriyetin kuruluşunda yapılanlar doğrudur. Çünkü yep yeni bir sistem kurulmuştur ve bu sistemin oturması ve kabullenilmesi için beli zorlamalara ihtiyaç vardır. Ancak 100 yıl sonra hala kurduğunuz siztemden korkarsanız ortaya bugünki ucube çıkar. Bak ben tarihi şartları içerisinde anlamaya çalışıyor ve kahramanların haklarını teslim ediyorum.

Şu amerkan ıslığına gelince... Taha Akyol'un Ama Hangi Atatürk'ünü okumanızı tavsiye ederim... 200 yıldır yerinde sayan bir devlet tabiki bir anda ayağa kalkamaz ve güçlü esen rüzgarlara karşı koyamaz. Atatürk aceba kominist partiyi neden kurdurmuştu...

Unutmadan Demokratlığınıza ve seviyenize teşekkür ediyorum... Sağlıcakla kalın...