Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.02.12, 21:52   #268
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Günün İçinden...

Cevabının yarısına yakın bölümünü eğitimine ayırmışsın... Sana "cahilsin" demediğime, hatta ima etmediğime göre bu alt yazıyı geçerek bana ne kadar bilgili biri olduğunu anlatmaya çalışmışsın...

İbni Haldun okumamı tavsiye ederken okumadığımı düşünmen ve ekstra bilgi vermen de güzeldi. Bende sana Robert Lembke'nin bir sözünü yazmak isterim...

"Ukalalar hadımlara benzer, nasıl olduğunu bilirler ama yapamazlar" demiş...

Tavsiyelerinde geçen ne kadar şey varsa fazlasıyla yerine getirdiğimden emin olabilirsin... Umarım Lembke'nin yukarıda yazdığım sözünün muhatabı değilsindir...

Yine konuya dönecek olursak...

Boyalı tarihin garipliklerinden bahsetmiş ama örneklememişsin.

Menemen olayını da Sivas ve Maraş olaylarıyla ilişkilendirip bırakmışsın... Bu bağlamda yaptığın bu benzetme aslında "cuk" oturmuş...

Üçüde gerici ayaklanmaya, kalkışmaya ve vahşete örnek insanlık adına utanç verici olaylar... Üçünde de olayların içinde olup, kelle almak isteyen ve alan güruh aynı... Bu üç olayda da maşalar ve onları tutan ellerin dayandığı acı gerçek "Din" adı altında onlara tarikat yuvalarında, yer altına inmiş medreselerde, belli kesimin desteklediği örgütlerde anlatılan masallar...

Örnek iyiydi, teşekkürler...

Cumhuriyetten, 100 yıl önce kurduğumuz sistemden korkan neden biz olalım? Bu mantığı da anlayamadım... Bu sistemden korkan, izbelerindeki karanlıkta Cumhuriyetin ışığından rahatsız olan ve bu nedenle bu Cumhuriyeti yıkmak veya dönüştürmek isteyenler gün gibi aşikar aslında...

Uzatmanın bence anlamı kalmadı...

Cevabında demişsin ya "ben anladım sizde anlayın" diye...

Çok zor seninle o anlayışta buluşmak...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.