Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.02.12, 01:18   #26
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 99
Ettiği Teşekkür: 13476
Aldığı Teşekkür: 20635
Rep Derecesi : Tntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ezan'ın Türkçe Okunması

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Yazayım da gör!!!

Bana verdiğin cevapta yobaz ve dinci olmadığını söylemiştin... Demek ki dinci ve yobazlardan haberin var ve bundan yola çıkarak insanların dini nasıl kullandıklarını, nasıl yobazlaştırıldıklarını da bildiğini varsayıyorum...

Dini bu şekilde kullanarak insanları yobazlaştıran sistemin nasıl işlediği konusuna bir bak istersen. Hiç biri Kuran dışı kelimeler kullanmıyor. Biraz yerlerini değiştiriyorlar, üzerine azıcıkta hoca veya şeyh efendinin yorumunu katıyorlar, biraz sünnet, biraz hadis sosuyla da yenilir yutulur hale getiriyorlar...

Konuya tekrar tornistan yapacak olursak...

Arapça yazılmış Kuran'ın içindeki kelimeler değildir kutsal olan. O kelimelere yüklenen anlamdır. Onun içinde ki kelimeleri kullanarak her Arap veya Arapça bilen kişi istediği şekilde cümleler kurar ama bunlara kutsal denemez...

Aynı Ezanın sözlerinde olduğu gibi...

"Haydi namaza" diye bir çağrıyı Arapça veya Türkçe yapmak her hangi bir kutsallık barındırmaz içinde. "Allah birdir, Allah uludur" diye söylenen Türkçe betimlemeler de Allah'ın birliğine veya ululuğuna gölge düşürmez aksine Arapça bilmeyen kişilere de ulaşmasını sağlar...

Açıklamaya gerek yok, yazacağını yaz da şok olalım...