Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.02.12, 10:07   #269
brnhaskoy
Yeni Üye
brnhaskoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 0
Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 7
Rep Derecesi : brnhaskoy kendisini henüz tanıyamadık
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Günün İçinden...

)

"Cevabının yarısına yakın bölümünü eğitimine ayırmışsın... Sana "cahilsin" demediğime, hatta ima etmediğime göre bu alt yazıyı geçerek bana ne kadar bilgili biri olduğunu anlatmaya çalışmışsın..."

Bakın nasıl okumuşsunuz yazdıklarımı... Nasıl oldu da yukarıda yazdığınız anlamı çıkarttınız şaşırdım doğrusu... Ben tahsilliyim demek istemedim. Dedimki uzun bir tahsil hayatım oldu ve sizin bu anlattıklarınızı bana bu tahsil hayatımda üzerine basa basa öğrettiler dedim... Yani bunu demek istedim. Kathiyen tahsil konusunda ukalalık etmek istemedim. Nacizane düşünmeye akletmeye çalışan bir insanım...

Bakın bu ülkede ikide bir darbeler yada başka isimler altında müdahaleler oluyor. Bu konuları araştıran, sorgulayan, çoğuda sol patentli yazarlardan çıkma mebzul miktarda araştırma kitapları var... Şunu unutmayın insanlar arasından daima emelleriniz doğrultusunda kullanabileceğiniz kişiler bulabillirsiniz... Size göre herhalde Danıştay saldırısını yapan kişi de dincidir ve din adına yapmıştır... Yada Hırant Dink'i öldüren Ogün Samast'da din için bu işi yapmıştır. Kafalarına göre motive olmuşlardır ve eyleme geçmişlerdir öyle mi...

Ayrıca Maraş gibi olaylarda insanlar Kitle psikolojisi ile çok farklı davranışlar sergileyebilirler. Tıpkı Bosna savaşında bir Boşnağın komşusu tarafından katledilebilmesi gibi... Siz bir yerlerden planlar, sevk ve idare edersiniz, işiniz bittiği zamanda zemini düzenlemeye başlarsınız...

Kızmazsanız bir tavsiye de daha bulunmak isterim... Bu konularda Mahir Kaynak iyi bir isimdir diye düşünüyorum...

Bu arada hadım mevzuğu da güzeldi ama üzerime emin olun alınmadım...