Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.02.12, 11:19   #54
Damon
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Damon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 78
Ettiği Teşekkür: 16630
Aldığı Teşekkür: 12032
Rep Derecesi : Damon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: İdam cezası geri gelsin mi?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
Her ne kadar bizler evet ya da hayır desek de, bence ezberci bir sonuç çıkar ortaya.

Ailesinden birinin caniliğe maruz kalmamış kişilerin verdiği yanıtlarla, ufacık çocuğuna kıyılmış olan, gencecik kızlarına tecavüz edildikten sonra öldürülen, askerliğinin bitip oğullarının gelmesini beklerken, oğullarının cenazesi evlerine gelen ailelerle...... bu anket yapıldığında çok daha farklı bir sonuç ortaya çıkar muhakkak.

Ateş düştüğü yeri yakar. Mantık ortadan kalkar. Başa gelmeyince de bilinmez.

Gözünün içine bakarak büyüttüğüm çocuğumun, ufacık bedeninin bir cani tarafından tecavüze uğradıktan sonra boğularak öldürulmesi, herhalde benim mantığımı devre dışarı bırakırdı.

Demorkrasi adına ayıp yapılan birçok şey varken, hak edene hak ettiğini vermek, demokrasi içinde fazlalık değildir herhalde.

Anlatmak istediğimi çok güzel anlatmışsın. Eğer onlar insanların canını almakta rahatlarsa, kanun da rahat olacak onun canını almakta.
Büyük konuşmak gibi olmasın, çocuğuma bir zarar verenin canını yakarım ben, kanun yapmazsa bir yolunu bulur ben yaparım, babası benden hızlı davranır hatta.
Büyük konuşmak gibi olmasın dedim çünkü (Allah göstermesin hiçbir zaman) yaşayatacağı acıyı bilmiyorum şuan ama acısının ne olduğunu bilen anne babalar var. Onlar evet der. Acısını bilmeyen daha çok hayır der.
Bu çocuk olmaz, en yakınınızdan biri de olabilir.
Amerika insanlık dışı diyor ama kendisi kullanıyor, bazı Avrupa ülkeleri de kullanıyor, 2 sene önce gazetede gördüm bir haber ama net hatırlamıyorum.
Hatta elektrikli sandalye kullanıyorlar,iğne kullanma daha çok, suçuna göre yapıyorlar.
Apo'nun yakalandığı zamana denk geldi idamın kaldırılması burada. Adam 30 bin kişinin canının alındığı eylemlerin başı, paşalar gibi hapis yatıyor şimdi, arada sırada dışardan birileri geliyor kötü davanıyormuyuz ona diye kontrol ediyorlar. Siyasi kokuyor buram buram.
Şehit asker, polis, öğretmen, memur, bebek ve çocukların anne ve babaları, ömürlerinin geri kalan zamanını nasıl yaşıyorlar, acılarının boyutu ne kadar, tahmin edemeyiz bile.
Anne baba olanlar bilir çocuklarımızın gözünün içine nasıl baktığımızı. Daha dün yolda yürüyoruz, koskoca adam kızıma çarptı arkasına bile bakmıyor, hafif bir çarpma değil elini tutmuyor olsaydım gerisin geri düşecekti çocuk. Açtım ağzımı yumdum gözümü. Garibimin canını acıdı ama gıkı çıkmıyor.
Bu kadar küçük birşeyde bu hale gelebiliyor anneler babalar.
Kısacası; insanlık dışı bir hareket yapana insanlık dışı muamele yapacaksın.....
Damon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Damon'in Mesajına Teşekkür Etti.