Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.02.12, 21:45   #272
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Günün İçinden...

Alıntı:
Atatürk'ün cumhuriyeti Kuvvetler ayrılığının olmadığı, tüm gücün tek elde toplandığı bir cumhuriyet anlaışıydı ve bunu da JJ Rousso'dan esinlenmişti"
Koca bir ulus iki dudağından çıkacak bir kelimeyi beklerken, bir emriyle gencecik insanlar ölüme koşarken, tüm bir millet geleceğini ona emanet etmişken ve gönüllerde büyük bir kurtarıcıyken...

Taha Akyol'un alıntı yaptığım bu saptaması çok garip durdu... Tüm gücü kendi elinde toplamak isteseydi çok rahat toplardı...

-Ki Kurtuluş savaşı sırasında meclisten çıkarttığı 3 er aylık Başkumandanlık yetkileriyle de bunu yapmıştı. Yani o gücü hep vardı... Taha'nın minvaline göre yaptığı açıklamaları çüretebilecek daha pek çok done var... Uzatmaya kalksak uzar gider...

Alıntı:
Daha şeffaf, tarihiyle barışık, geleceğide iyi okuyan özgüveni yüksek nesiller oluşturmak benim esinlendiğim ve etkilendiğim fikirlerdir.
Sana burada sonuna kadar katılmamak ve seninle aynı safta olmamak adına bir neden göremiyorum kendimde. Çok güzel bir fikir ve etkilenmemek mümkün değil...

Hele hele şemsiyeyi silah olarak düşünen bir zihniyetin, açılan "Parasız eğitime hayır" pankartı vb... şekilde demokratik haklarını kullanmak isteyen gençleri, işçi ve memurları "terör örgütü kurmak" suçundan ve üyeliğinden cezaevine tıktığı bu günlerde; Özgüvenin yerle bir edildiği, fikrini açıkça söylemek isteyenlerin üzerinde baskılar kurulduğu, kendinden olmayan hiç bir sese tahammül edemeyen bir iktidar zamanında alıntı yaptığım fikirlerin saflarını çok daha fazla sıklaştırmak lazım kanısındayım...

Ben de seviyeli ve saygılı yaklaşımın, fikirleri karşındakine saldırmadan, dinleyerek ve değiştirmeye çalışmadan da dile getirilebileceğine örnek teşkil ettiğin için teşekkür ederim...

Sitemizde diğer konular altında da yorumlarını görmekten kendi adıma memnun olurum...

Sevgili forumdaşlar;

Günün içinden'e verilen bu kısa tartışma programı arkasından bir reklamla devam etmek istiyorum...

Forum Gerçeğin yan kuruluşu BanLaSan Tur 'la turlayın...
Tatilin tadı BanLaSan Tur'la çıkar...

Bu bir FG holding kuruluşudur.

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.