Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.02.12, 02:46   #31
Duayen
Huysuz ve Tatlı Kadın

Duayen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 198
Ettiği Teşekkür: 53769
Aldığı Teşekkür: 26079
Rep Derecesi : Duayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisi
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Ezan'ın Türkçe Okunması

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi tntcool Mesajı göster
Türkçesi insanın içinde herhangi bir his uyandırmaz diye düşünüyorum...
Ben 50 yaşına yaklaşmış bir insanım. Bu yaşıma kadar böyle bir şey ne yaşadım ne gördüm.Benim yaşadığım dönemlerde siz annenizin rahmine düşmüş bir tohum dahi değilken ezan okunuyor ve herkes bunun ne anlam geldiğini biliyordu,bu gün olduğu gibi. Bu türkçe yada arapça sonucu değiştirmeyecek.Yani ezanın amacı hangi dilde olusa olsun değişmez bunu bilin.
Lakin, herkes anladığı dilde konuşmayı ister anlaşılabilmek için.
Ezan bahane.Ezanın türkçe okunması namazın şeklinimini değiştirecek!.Hayır.
O zaman derdiniz ne kardeşim? Neden türkçe okunmasına bu kadar karşısınız?Sen bana merhaba desende hello desende selamın aynıysa,bırak aynı doğrultuda aleyikümselam diyeyim..
Bu kadar direnme, bu kadar anti fikir üretme çabasıneden? Beni bu yaştan sonra karşıt düşünceye sevk ediyorsa oturun biraz düşünün derim..
Amacınızın ne olduğunu cidden merak etmeye başladım..Benim bu yaştan sonra ezanı kendi dilimde dinlersem aynı hisse vuku bulmayıp ibadetimi yanlış yapacağıma dair fikre sebat eden sizler kimsiniz??
Duayen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Duayen'in Mesajına Teşekkür Etti.