Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.02.12, 12:46   #51
İlya
Uzman Üye

İlya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 30
Ettiği Teşekkür: 6276
Aldığı Teşekkür: 6598
Rep Derecesi : İlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ezan'ın Türkçe Okunması

Namaz Kuran tercümesiyle kılınamaz!

Bütün İslam dünyası arapça konuşmuyor ama bütün İslam ülkelerinde Ezan arapça okunuyor namazda arapça Kuran tilavet ediliyor. Ezanı Muhammedi yani gerçek ezan arapçadır. Kesinlikle değiştirilemez ve herhangi bir başka dille okunamaz. İlahi kitap Kuranı Kerim arapçadır. Tercümeleri ve mealleri onun yerini tutamaz. Namaz mutlaka ilahi nazm ile yani arapça Kuranla kılınacaktır. Herhangi bir tercüme ile kılınan namaz namaz olmaz. Bir referandum yapılsa vatandaşlar Türkçe Ezan ve Kuran isteseler bile bu halkoylaması geçerli olmaz. Kaldı ki bugün ülkemizdeki dindar müslümanların yani Ezana icabet eden ve namaz kılan müminlerin 100’de 100’ü arapça Ezan ve Kuran taraftarıdır.BURADA EZAN TÜRKÇE OLMALIDIR DİYENLERİN YÜZDE KAÇI NAMAZ KILIYOR ? Önce bunun araştırmasını yapmak lazım ... ! Bana göre Türkçe Ezan ve Kuran tartışmalarının ülkenin ilerlemesi veya gerilemesi ile bir ilgisi yoktur. Bunlar fuzuli münakaşalardır diye düşünüyorum . Kaldıki enkazından 40 devlet çıkan üç kıtada nice ülkeler feth etmiş olan büyük ve örnek bir cihan imparatorluğu kurmuş olan Osmanlı devletinde Ezan ve Kuran hep Arapça okunmuştur.İslam dini insan boyutlarına, dünyanın yapısına, yaratılışa, fıtrata en uygun din ve medeniyettir. Ve Ezan bu dinin ve medeniyetin şiarıdır bayrağıdır evrenseldir. Asla değiştirilemez.

Dopnot = konuya ilk ve son mesajımdı.