Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.02.12, 20:59   #90
Damon
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Damon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 78
Mesajlar: 2,112
Ettiği Teşekkür: 16629
Aldığı Teşekkür: 12035
Rep Derecesi : Damon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: Ezan'ın Türkçe Okunması

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Jazz Mesajı göster
Tekrarlamana gerek yok; zaten tekrarlamanı gerektirecek bir açıklama yok, tam tersi bir üyeyi sırf seninle aynı fikirde değil diye racon kesmekle suçlamışlığın var...

Aynı fikirde olmamak değil, hepsini okudum, sert bir şekilde yorumlar yapılmış, tam tersi şahsın kendisi, kendi düşüncelerine uymadığı için keskin dille yazmış.

Lale'nin racon kelimesini kullanması bu sebepledir.

Yaralıyurek:
Ünlem işaretini sık kullanmışsın ve büyük harf kullanmışsın vurgulamak için kiii bu da demektir: benim dediğim gibidir doğrusu, başka türlüsü mümkün değildir !!! anlamına gelir.

Ve! Şöyle yaparsanız Allah katında kabul değildir, şunu yaparsanız kabul olmaz bunu yaparsanız kabul olmaz......Amel niyete göredir, kalbe göredir, Allahtan başkası da hüküm veremez !

Allah mısınız ki buna karar verebiliyorsunuz ! Hani gaybı Allahtan başkası BİLEMEZDİ !

Sormuşsun büyük harflerle: ''buraya yorum yapanlar namaz kılıyor sanki'' gibi. Evet kılanı da var. Kur'an_i Kerim'i hem Türkçesini hem Arapçasını okuyan da var. Ve Türkçesini okumak daha çok haz veriyor. Yapılmaması gerekeni, yapılması gerekeni gayet de güzel anlıyor. Arapçasını okumak anlamasını engelliyor.

Arapça kutsal bir dil değildir. Kuran'daki kelimeler anlam bakımından kutsaldır!

Osmanlı imparatorluğunda ezanlar Arapçaydı, evet. Arı Türkçe kullanılırdı Osmanlılardan önce, zamanla Arapça halka yerleşti, Arap örf ve adetleri yerleşti, Türkten çok kılık kıyafet olarak da Araplara benzemeye başladık.

Osmanlılardan önceki müslüman Türklerde çarşaf giyme cüppe sarık takınmak yoktu. Osmanlılarda çıktı bunlar, özellikle İslam halifeliğini padişah üzerine aldıktan sonra Araplar gibi giyinmeler başladı bizde, Arapçanın dilimize yerleşmesi de.

Atatürk niye kılık kıyafet düzenlemesi yaptı, diğer reform, inkılap ve ilkeleri niye getirdi. TÜRK OLDUĞUMUZ AKLIMIZA GELSİN diye.

Kendi alfabemizi getirdi, senin ömründe okumadığın kadar kitapları okudu Arı Türkçe'ye sadık kalarak yeni dil oluşturdu. Bunun adı da Türkçe ' dir.
Kur'an_i Kerimi Türkçeye çevirten de Kendisidir. Anlamamız için, koyun gibi birilerinin peşinden gitmememiz için. Oku, anla ve aklını mantığını kullan diye.

Osmanlının batma sebeplerinden biri de budur. Biri dedim. Bu yüzdendir:
saltanatlığın kaldırılması, bu yüzdendir padişahlığın kaldırılması yine bu yüzdendir halifeliğin kaldırılması. Dini duyguları birilerinin yönetmesine izin vermemek için.

* İslam dini akıl ve mantık dinidir.
* Dinde zorlama yoktur.
* Kolaylaştırın, zorlaştırmayınız.
* Sevdirin,korkutmayınız.

Yeni nesilin dinle niye pek işi olmuyor? Niye sempati duymuyorlar?
Bağnazların yüzünden. Bu işler Arapça olur başka türlü olmaz demek de bağnazlıktir. Anlamadı etmediği bir dili ezberlemeye zorlanıyorlar bu da dinimizi sevidirmekten çok soğumakla sonuçlanıyor.

Yeter bu kadar, yoksa sabaha kadar yazacağım. Din tarihine , Türk tarihine bir girdim mi hiçbiriniz çıkamazsınız

Buraya sadece düşünceler yazılır, kesin şekilde konuşulmaz. Bunu kimse unutmazsa, üyeler arasında sorun da olmaz !
Damon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Damon'in Mesajına Teşekkür Etti.