Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.02.12, 23:00   #101
Jazz
Uzman Üye

Jazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 74
Ettiği Teşekkür: 6991
Aldığı Teşekkür: 4898
Rep Derecesi : Jazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura about
Ruh Halim: Yalniz
Jazz - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Ezan'ın Türkçe Okunması

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster

Sana yeğeninle birlikte iyi film izlemeler dilerim...

Teşekkür ederim; iki komedi filmini arka arkaya izlemek doping yapmak gibi birşey, tavsiye ederim...

Ezan ister Türkçe okunsun, ister Arapça eğer o hissi duyuyorsan ya da daha teknik olarak açıklayacak olursam namaza çağrı hususunda bir sıkıntı yoksa, eyvallah. Benim bu konu ile ilgili bir sorunum yok zaten; kaldı ki ben bu konu ile ilgili olan sıkıntısızlığımı açıklamak zorunda değilim. Bir şeyleri ispat etmek ya da açıklamak adına dine yakınlık ya da uzaklık derecemi deşifre etmek zorunda da değilim. Ne burada ne de başka bir toplulukta hiçkimseye hiçbir şey ispat etmek zorunda da değilim...

Tekrar söylüyorum; bu başlıkta benim dikkatimi çeken farklı fikirlerin çatışma biçimi. Ne Ezan'ın Türkçe okunmasını savunanların dinsiz yerine konması doğru, ne de Arapça olarak okunmasını savunanların bağnaz ve yobaz yerine konması doğru. Ve bu başlıkta ikinci gruba girenler biraz daha şanssız sanki; sağlı sollu saldırılıyor ve teşekkürler de havalarda uçuşuyor. Bir grup içinde herkes aynı fikirde olmaya mecbur mu?

Bu yazdıklarımın kime ya da kimlere cevap hakkı doğuracağı da umurumda bile değil...

Eyvallah....

Jazz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Jazz'in Mesajına Teşekkür Etti.