Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.02.12, 02:06   #103
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 99
Ettiği Teşekkür: 13476
Aldığı Teşekkür: 20635
Rep Derecesi : Tntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ezan'ın Türkçe Okunması

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi duayen Mesajı göster
Ben 50 yaşına yaklaşmış bir insanım. Bu yaşıma kadar böyle bir şey ne yaşadım ne gördüm.Benim yaşadığım dönemlerde siz annenizin rahmine düşmüş bir tohum dahi değilken ezan okunuyor ve herkes bunun ne anlam geldiğini biliyordu,bu gün olduğu gibi. Bu türkçe yada arapça sonucu değiştirmeyecek.Yani ezanın amacı hangi dilde olusa olsun değişmez bunu bilin.
Lakin, herkes anladığı dilde konuşmayı ister anlaşılabilmek için.
Ezan bahane.Ezanın türkçe okunması namazın şeklinimini değiştirecek!.Hayır.
O zaman derdiniz ne kardeşim? Neden türkçe okunmasına bu kadar karşısınız?Sen bana merhaba desende hello desende selamın aynıysa,bırak aynı doğrultuda aleyikümselam diyeyim..
Bu kadar direnme, bu kadar anti fikir üretme çabasıneden? Beni bu yaştan sonra karşıt düşünceye sevk ediyorsa oturun biraz düşünün derim..
Amacınızın ne olduğunu cidden merak etmeye başladım..Benim bu yaştan sonra ezanı kendi dilimde dinlersem aynı hisse vuku bulmayıp ibadetimi yanlış yapacağıma dair fikre sebat eden sizler kimsiniz??
Kıllık olsun diye veya belli bir amacım olduğu için sizden farklı bir görüş içine bürünüyor değilim. Ben kendi düşüncemi yazdım sadece.

Heralde size göre bağnaz biriyim ben. Değilim. Ama siz fikirlere hoşgörü de sınıfta kalmışsınız.
2 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.