Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.02.12, 15:54   #41
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1473
Mesajlar: 7,529
Ettiği Teşekkür: 29734
Aldığı Teşekkür: 33075
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Exclamation Cevap: Din, Gelişmeye Engel mi?

Bilinen tüm dinlerin hiçbiri gelişmeye engel değildir.. hepside toplumlarda gereklidir..

İslam dini geçmişindede nice bilimciler vardır tabi bu bilimcilerin yaşadığı zamanlarda İslam'ın devlette etkisi doğru anlaşılıyordu ve bu bilimcilerin ışığında İslam dini'ni doğru yaşıyordu insanlar.. Doğru biliyorlardı..

Bu tek İslam'da geçerli değil diğer dinlerdede aynı süreç vardı.. ne zaman zihin değişti İşte o zaman Din Olgusu Kapitalistlerin,Komünistlerin elinde mükemmel bir silah mükemmel bir araç oldu.. Yüzyıllardır Din üzerinden nice katliamlar yapıldı kanlar döküldü.. Nice Milletler içinde iç savaşlara yöneldiler,bölündüler..

Ama İslam dini hakkında şunu paylaşmak isterim.. Bizim eski geleneklerimiz,kültürümüz kısacası eski ruhumuz İslam dini yüzünden bozuldu ve yok oldu..Eğer atalarımız eski geleneklerine bağlı kalabilselerdi eski dinimiz olan şamanizm den dönmeseydik bugün çok farklı yerlerde olabilirdik..

Bu sözlerimi sakın gelişmeyle bağdaştırmayın. Sadece özümüz itibariyle yıllardır tarih kitaplarında anlatılan "İslam dini'nin Türklerin inançlarıyla örtüşmesi ve Türklerin islam dinini bu yüzden kabul etmesi" gibi büyük bir yalana inanmayı reddediyorum..

Toplumların gelişimleri zaman kendi dinleri,kültürleri ve geleneklerine göre olması gerektiğini düşünürüm..Bunlardan ayrılmadıkça ve bunlarıda afyona dönüştürmedikleri sürece gelişme,yenileşme gibi kavramlarda en yükseklerde olmaları şüphesizdir zaten..(Ör. Japonya mesela)

Tekrar ediyorum İslam kötü bir din değildir..Ama bizim kültürümüze uyan bir din de değildir.. ha bunu kabul etmişiz.. eski ruhumuzu yitirmişiz şimdi müslümanız inancımız bu.. dolayısıyla yapacak birşeyde yok..
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.