Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.03.12, 17:10   #9
tufan2006
Gerçek Üye

tufan2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 7
Ettiği Teşekkür: 2026
Aldığı Teşekkür: 2086
Rep Derecesi : tufan2006 Karimasını arttırmak için doğru yerdetufan2006 Karimasını arttırmak için doğru yerdetufan2006 Karimasını arttırmak için doğru yerdetufan2006 Karimasını arttırmak için doğru yerdetufan2006 Karimasını arttırmak için doğru yerdetufan2006 Karimasını arttırmak için doğru yerdetufan2006 Karimasını arttırmak için doğru yerdetufan2006 Karimasını arttırmak için doğru yerdetufan2006 Karimasını arttırmak için doğru yerdetufan2006 Karimasını arttırmak için doğru yerdetufan2006 Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
tufan2006 - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: İnternet mi Sizi, Siz mi İnterneti Kontrol Ediyorsunuz?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rukia Mesajı göster
İtiraf etmek gerekirse hiç ara vermeden 16 saat internet başında durmuşumdur. Fakat oyun oynamak için ya da film dizi için değildi o kadar saat durmam, bir proje hazırlamak içindi. Fakat amaç ne olursa olsun alınan zarar kaybolmuyor.

İnternetin sağlamış olduğu yararları ve zararları söylememe hiç gerek yok. Fakat sınırı bilmek gerekir. Kaldı ki interneti kişisel hayatının en önemli yerine koymak çok tehlikeli.

İnternette fazla zaman geçiren gençlere yasaklar getirerek bu sorunun ortadan kalkacağını hiç sanmıyorum. Çünkü tüm suçu çocuklara atmadan önce onları internete iten sebeplerin neler olduğu üzerinde durulmalı. Özellikle ebeveynler çocuğa zaman ayırmalı. Ailenin beraber yaptığı bir şeyler olmalı. Bu beraberlikten kastım oturup Tv izlemek değil. Beraber sohbet etmek ve aile ortamının sıcaklığını hissettirmek.

Eğer söylediğim gibi yapılırsa internette faydasızca geçirilen zamanın azaltılıp gençlerin ve çocukların zamanı iyi ayarlayacağını düşünüyorum.

Yetişkinler için ise adam akıllı oturup düşünmelerini tavsiye ederim. Çünkü akıp giden hayatta kişi ancak kendi hayatına müdehale edebilir.

Bu kadar yazdın sen sınırı biliyor musun derseniz, benim de sınırı kendimce gevşettiğim söylenebilir. Fakat sınırımı aştığım her durumda kendimi suçlu hissetmem peşinde geliyor malesef.

Umarım hepimiz bu sınırı iyi ayarlayabiliriz.
güzel tespitler ve değerlendirmeler. proje içinde olsa 16 saat pc nin başında durmanda iyi olmamış.

Eflatun
tufan2006 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz tufan2006'in Mesajına Teşekkür Etti.