Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.03.12, 10:33   #6
Dalgakıran
Tam Üye

Dalgakıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5
Ettiği Teşekkür: 2796
Aldığı Teşekkür: 1756
Rep Derecesi : Dalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sürgündeki Hânedan

İnsanın kafası karışıyor "acaba başka bir çare bulunabilir miydi "diye.
Şurası bir gerçek ki; şayet kararı Atatürk tek başına verseydi çok daha yaratıcı bir çözüm çıkardı bu mesele için. Atatürk her zaman Türk soyunun araştırmacısı, savunucusu ve koruyucusuydu. Türk Tarih Kurumu'nu kurma sebebi de buydu.
Her ne kadar vatanı batağa sürüklese de ne de olsa "deli bizim delimiz." Geçmişimiz ve toprak kaybeden kadar toprak kazanan da var bu hanedanın soyunda.
Evet bir kez daha düşündüm bunları yazarken.
Atatürk tek başına çok daha farklı davranırdı. Fakat bu sürgün onları koruma amaçlı da olabilir belki, bilmiyorum. Yalnız eğer öyleyse mallara, mülklere veya arada kaynayıp giden ve aracıların talanına uğrayan varlıklara nasıl ulaşamadı zamanın hükümetleri?
Hep bir zaaf, hep bir adım eksik..

Dalgakıran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Dalgakıran'in Mesajına Teşekkür Etti.