Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.03.12, 15:17   #7
Anjelik
☆ hayy-ı meyyit ☆

Anjelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Yaş: 37
Konular: 20
Mesajlar: 474
Ettiği Teşekkür: 3403
Aldığı Teşekkür: 2835
Rep Derecesi : Anjelik Karimasını arttırmak için doğru yerdeAnjelik Karimasını arttırmak için doğru yerdeAnjelik Karimasını arttırmak için doğru yerdeAnjelik Karimasını arttırmak için doğru yerdeAnjelik Karimasını arttırmak için doğru yerdeAnjelik Karimasını arttırmak için doğru yerdeAnjelik Karimasını arttırmak için doğru yerdeAnjelik Karimasını arttırmak için doğru yerdeAnjelik Karimasını arttırmak için doğru yerdeAnjelik Karimasını arttırmak için doğru yerdeAnjelik Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Cevap: Sürgündeki Hânedan

Sürgün halkın tekrar korku imparatorluğuna tamah edip,cumhuriyeti yıkma girişimleri ortadan kalksın diye gerçekleştirildi... Nitekim 1.Dünya Harbinde Osmanlı devleti için savaşan tüm gençler aslında halife için savaştı... Halife için şehit düştü!
Atatürk son dakikaya kadar cumhuriyet kurma fikrini sakladı! Eğer başta fikrini açıklasaydı, ona ilk karşı çıkanlar Kazım Karabekir ve Fevzi Çakmak olurdu!

Aslında düşen impratorluk üyeleri asılmalıydı; normalde Rus çarlığına dönüp bakarsanız mezarları bile bulunmaz! Çünkü aile üyeleri bir zaman sonra dönüp benim ülkem benim halkım diye ayaklanma çıkarmasın diye..
Elbette Allah Allah nidalariyla alınan Müslüman halkın yoğun olduğu bir ülkede halife ve tayfası asılamazdı!

Onun yerine yasa getirildi ve Türkiye sınırları içine girerlerse hapise gireceklerdi! 2000'li yılların basında hanedanlık üyeleri Türkiye'ye giriş yaptı ve dönemin cumhurbaşkanı A.Necdet Sezer;Ertuğrul Osmanoğlu'nu telefon ile arayarak derhal ülkeyi terk etmelerini aksi halde yasal işlem uygulayacağını belirtmişti...


Hanedanlık giderken adambaşı ikiyüzbin İngiliz Sterlini verilmiş,elbette koskaca imparator tayfası o kadar parayla geçinememiştir. Normal bir vatandaş geçinirdi muhtemelen.

Halife'nin kızı Dürrüşehvar sultan dünyanın en zengin adamı Hint prensiyle evlenmiş, Neslişah sultan Mısır prensiyle.. Elbette bu sultanlar 200 kişilik hanedanlığı ayakta tutacak maddi olanağı ailelerine sağlamışlardır diye düşünüyorum... Zaten hanedan üyeleri Türkiye'de kalanları bugünlerde bile en zengin ailelere gelin veya damat oluyorlar... Fakir kalmaları mümkün değil..

Son şahzade Ertuğrul Osman 1991 Afgan prensesiyle evlenmişti... Bu hanedanlık üyeleri, ya ülke zenginleriyle yada yıkılan krallık,prenslik üyeleriyle evlilik yapıyor! Fakir kalmaları mümkün değil

Ayrıca daha ekleyeceğim resimler var..konuyu izlemeye devam edin...
__________________
Anjelik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Anjelik'in Mesajına Teşekkür Etti.