Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.03.12, 17:33   #1
CeMKaN
«.. Sıla Yolcusu..»

CeMKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 945
Mesajlar: 8,717
Ettiği Teşekkür: 80031
Aldığı Teşekkür: 37415
Rep Derecesi : CeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin
Standart Sivas katillerini İBB finanse etti.


Yaşamını yitiren aydınların aileleri Aydınlık’a konuştu

Sivas Katliamı’nda yaşamını yitiren öğrenci Belkıs Çakır’ın amcası Mustafa Çakır, “Cafer Erçakmak ve kırmızı bültenle aranan diğer faillerin İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarfından finanse edildiğini ortaya çıkardık. O dönemin Belediye Başkanı şimdi Başbakan olan Tayyip Erdoğan. Böyle bir durumda biz AKP’nin neden davayı kapatmaya çalıştığını çok net olarak görebiliyoruz” dedi. Katliamda yaşamını yitiren aydınların yakınları Aydınlık’a konuştu:

‘Hepsinin cebi para dolu’Refika Bezirci (Yazar Asım Bezirci’nin Eşi):

Sivas Katliamının katilleri bugün AKP tarafından koltuklarla ödüllendiriliyor. Katillerin kimi Almanya’da, kimi Fransa’da fink atıyor, hepsinin cepleri para dolu.

Eren Aysan:

(Şair Behçet Aysan’ın Kızı) AKP siyasi partilerin 18 defa verdiği öneriyi ısrarla birşeylerden kaçar gibi reddetti. Şevket Kazan katildi sonra avukatlık cüppesi giydi, yargı buna nasıl müsade etti. 93’te ki olaydan sonra ilk duruşmada, salona gittiğimizde karşımızda sanık avukatı olarak pek birilerini bulacağımızı sanmıyorduk fakat; duruşma salonuna giremedik. İçeride bir avukat ordusu vardı. asıl acı olan da buydu.

Binay Koçak:

(Karikatürist Asaf Koçak’ın kardeşi) Türkiye’deki adalet sistemini kınıyorum. Karşı karşıya kaldığımız durum çok acı. Bu insanlar bu suçu işlemişse bu canların hesabının da sorulması, sorumluların cezalandırılması lazım. Sivas Katliamı’nı insanlık suçu olarak görüyorum.

Saniye Çimen:

(Halk ozanı Nesimi Çimen’in kızı) Söyleyecek sööz bulamıyorum. Utanmazlıkları almış başını gidiyor. Oradaki o insanların suçu neydi? Şu anda katiller korunuyor, biz mağdurlar resmen yargılanıyoruz. Bu canımızı yakıyor. Bu kararları verenler torunları “Adaletin yok olmasına nasıl göz yumdunuz? Katilleri neden sakladınız”diye sorduğunda nasıl cevap verecek? Zaman aşımının söz konusu dahi olmaması gerekir. O alev hiç sönmedi. İçimiz yanıyor.

‘Suç ortakları AKP’de’Soner Kaynar:

(Şair Uğur Kaynar’ın kardeşi) Bu iktidarın kendini aklamasına yönelik bir tutumdur. Zaten bildiğiniz gibi katliamda yer alanların avukatlığını yapanlar AKP’de. Dolayısıyla kendilerini aklama peşindeler. HSYK Başkanvekili İbrahim Okur, “Sona yaklaşıldı, bu saatten sonra Madımak için yapılabilecek birşey yok” dedi. Bu açıklama zaten yargıyı etkileyecek tarzda bir açıklama. Tamamen kendilerini aklamaya yönelik bir tutum içerisindeler.

Mustafa Çakır:

(Öğrenci Belkıs Çakır’ın amcası) Bu olaydan sonra duruşmaların hemen hepsine katıldım. Hakimler değişti, savcılar değişti ama davada hiçbir şey değişmedi. O günkü sanık Şevket Kazan bugün oldu karşımıza cüppe giyip avukat diye oturdu. Bu adamları devletin içinden birileri buraralara kadar getirdi. O zamanki kimi suç ortakları şimdi AKP’de milletvekili kimi bu partide bürokrat. Cafer Erçakmak ve kırmızı bültenle aranan diğer faillerin İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından finanse edildiğini ortaya çıkardık.

‘AKP davayı kapatmak istiyor’


O dönemin Belediye Başkanı şimdi Başbakan olan Tayyip Erdoğan. Böyle bir durumda biz AKP’nin neden davayı kapatmaya çalıştığını çok net olarak görebiliyoruz. Zaten AKP’nin hükümet olduğu gün davaya olan inancımız kalmadı çünkü; davanın faillerini, sanıklarını karşımızda hükümet olarak bulduk. Eğer siz bu ülkenin aydınlarını, gazetecilerini, öğretmenlerini sahte, uydurma belgelerle içeriye doldurursanız, dindar kindar nesil yetiştirmeye devam ederseniz, Sivaslar olacaktır.

Sadık Metin:

(Öğrenci Handan Metin’in Babası) Bu bir insanlık suçudur, zamanı aşırmaya çalışanlarında insanlık ayıbıdır. Yüz karasıdır. AKP biz aynı soydanız, kardeşiz der devletin tarihine, insanlığın tarihine bu karayı çalar.
Kaynak
CeMKaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz CeMKaN'in Mesajına Teşekkür Etti.