Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.03.12, 09:56   #276
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Günün İçinden...

Uzun süredir yazmiyordum Günün Icindene, tekrar acilis yapayim dedim...

"Sabah sabah ne Günün Icindesi, daha gün baslamadi" demeyin, benim icin basladi. Aslinda daha da erken uyandim, ancak girebildim foruma. Erkenden beni uyandiran ise, birkac gündür firtina ve yagmurlu olan havanin üzerindeki bulutlarin cekilmesi ve perdenin arasindan suratima parlak bir isik yansimasi. Denizin kenarindan göge dogru yükselen Beydaglarinin tepesindeki kar sanki gelin taci gibi duruyor. Bir aya kadar karlar erir ve yavas yavas sicaklar baslar, sonra da bu günleri arariz...

Istanbul, Ankara ve Izmir'de bulunan Alman Konsoloslugunun Antalya Fahri Konsolosluk subesinde, diger üc sehire gitmeden bazi seyleri halledebiliyorsunuz. Sadece Alman Konsoloslugu degil tabii, benim arada sirada isim düstügünden ben onlari baz aldim

Fahri konsolos olmak icin bu isin egitimini almak gerekmiyor. Ülkemizde fahri konsoloslugu olmasini isteyen ülkeler basvuruda bulunuyor ve Türkiye'de taninmis olan kisilerle iliskiye girerek onlara da teklif getiriyorlar. Bu kisinin kendi ülkelerinde ticari herhangi bir iliskisi olup olmadigini arastiriyorlar (olmasi da gerekmiyor). Sonrasinda diger ülkenin disislerinden kendisine teklif gidiyor, kabul edildiginde bizim Disisleri Bakanligi ve Cumhurbaskanliginin ortak karari ile kendisine yetki veriliyor. Prosedür kisaca böyle… Cok uzattim biliyorum da, kendisini ilk ve tek olarak Kurtlar Vadisinde Polat Alemdar olarak tanidigimiz Necati Sasmaz’in KKTC’ye Fahri Konsolos olmasini anlayamadim. Yavru Vatan Anavatan gibi demek ki, dizi oyuncusunu yere göge sigdiramamislar, tek sigdiracak yer olarak Fahri Konsoloslugunu bulmuslar. "Kurtlar Vadisi Kibris" ile bir bakmissiniz Kibris sorununu cözmüsüz…

Nedim Şener ve Ahmet Şık’in aralarinda bulundugu dört kisinin tahliyesinden dolayi yüzümüz biraz olsun gülmüs olsa da, Madimak olayinin utanc verici sekilde son bulmasi “nasil bir ülkede yasiyoruz?” sorusunu bizlere tekrar sordurdu.

Kadina siddette degisen birsey yok, cocuk gelinler konusunda da. Ailesinin rizasi ile 16 yasinda teyzesinin olguyla dini nikah kiyilan kiz cocugu, kocasi, kayinvalidesi, kocasinin amcalari tarafindan siddet görmesi yanisira, kayinpederi tarafindan da tecavüze ugruyor. Ailesini aradigi icin de sözde kocasi olacak kisi ve amcalari tarafindan Sakarya nehrine götürülüp, köprüden asagi kollarindan tutularak sarkitiliyor ve “atalim mi seni asagiya” diyerek gözdagi vermeye calisiliyor. Teyze anne yarisi derler dime, o teyze müsvettesi kizi banyoya sokarak, sobadaki közler arasinda isittigi masa ile kizin cinsel organini ve bacak arasini yakiyor. Bu kisilere emanet edilen 16 yasindaki bir kiz cocugu… Suc kimde? Kizin ailesinde mi, digerlerinde mi?

Sabah sabah ic kararttim biliyorum

Su antipatik sarkici Demet Akalin’i gazete sayfalarinda görmek bana yapilan en büyük iskence gibi geliyor.
Ey magazinciler bir süre lütfen önemsenenler listesine almayin bu kadini

Son olarak da; Bülent Ersoy kendisinden 38 yas kücük olan sevgilisinden ayrilmis. Bekar ve yasi ufak olan erkekler kapiniz heran calinabilir.

Güzel bir gün gecirmeniz dilegi ile...

LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.