Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.03.12, 13:07   #847
Damon
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Damon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 78
Mesajlar: 2,112
Ettiği Teşekkür: 16629
Aldığı Teşekkür: 12035
Rep Derecesi : Damon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: Beğendiğiniz Sözler

Gidemediğin yer, senin değildir....

Osmanlı İmparatorluğu' nun Sadrazamı ve Sivas Valisi Halil Rıfat Paşa'nın sözüdür.

Şüpheli bir trafik kazasında ölen Denizli Valiliğine atanan Recep Yazıcıoğlu' nu canlandıran Köprü dizisindeki rolüyle Erdal Beşikçioğlu.Dizinin genel olarak öyküsü şöyledir: Kararlı bir yapısı olan ve Erzincan’a Vali olarak atanan Faruk Yazıcı, kendisinden önce o yöreden birçok milletvekili ve bakan çıkmasına, bir sürü rapor tutulmasına rağmen ne hikmetse yapılamayan,şehrin karşı yakasında bulunan bir köyle bağlantı kurmak için gerekli olan “KÖPRÜ” yü yapmaya karar verir.

O dönemde merkeziyetçi anlayış nedeniyle halk ile devlet birbirinden resmen kopuktur. prüyü yapmak için çalışıp didinen Vali’ye, devlet destek olacağı yerde köstek olmaktan geri durmaz. “Başbağlar Katliamı” nın yaşanması, Vali’nin konuya sımsıkı sarılmasını sağlar. Devlet’ten umduğunu bulamayan vali ise, köy halkını teşkilatlandırarak köprünün yapımını imece olarak sürdürmek ister.

Şehrin karşı yakasındaki köyle bir bağlantı olmadığı için oraya devletin elini uzatamaması, terör örgütünün oradaki halka yaptıkları karşısında çaresiz kalmak Vali’nin duruşuna aykırıdır. “Gidemediğin yer, senin değildir.” diyen ve zaten idealist ve kararlı bir yapısı olan Faruk Yazıcıoğlu, en yakın dostu olan eşi Melek’in de desteği ile köprünün yapımını başlatır.

Vali ile sonradan tanışan ve köprünün yapımında akıl almaz teknikler deneyen Mühendis Tekin de, ölüm kalım savaşına dönen bu prünün yapımında çok etkili olur. Oyuncuların bir yandan aşk yaşamları bir yandan da bu hedef uğruna yaptıkları tüm olaylar, terörün baltalamalarına rağmen inatla, kararlılıkla, hiçbir şeyi aksatmadan yaptıkları tüm çalışmalar bu diziyle bizlerle buluşuyor…Finali çok güzel olmadı bana göre çünkü devlet tarafından apar topar final yapılması istenmiş yapım şirketinden. Sebebi de terör örgütüne karşı insanları kışkırtıyor olmasıymış... !Damon isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Damon'in Mesajına Teşekkür Etti