Konu: Yaşru
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.03.12, 21:52   #1
Ancient
Üye

Ancient - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 21
Ettiği Teşekkür: 115
Aldığı Teşekkür: 329
Rep Derecesi : Ancient Karimasını arttırmak için doğru yerdeAncient Karimasını arttırmak için doğru yerdeAncient Karimasını arttırmak için doğru yerdeAncient Karimasını arttırmak için doğru yerdeAncient Karimasını arttırmak için doğru yerdeAncient Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Wink Yaşru

Uzun zaman önce YouTube'da Eski Türk Ezgileri'ni metal ile harmanlayan gruplar/kişiler dinlerken birgün Yaşru'ya rastladım. Yaşru'nun eski ezgileri harmanlamasında metali görmek biraz zor olabilir, ama sanırım rastgelmemin sebebi "etiketler". Açıkçası, bundan şikâyetçi değilim. Çünkü, ilk dinlediğim parçası "Yol Verin Dağlarım" oldu. Ardından "Kara Haber" ve en sonunda da "Kül Tigin" adlı parçayı dinledikten sonra bir kez daha anladım ki, Eski Türk Ezgileri'nin üzerine yok. Özellikle, "Kül Tigin" adlı parçanın çok etkileyici olduğunu söylemekten alıkoyamıyorum kendimi.

Yaşru projesinin daha çok kişi tarafından tanınması için Facebook'ta bir sayfa açtım. Zamanla bu sayfa iyi yerlere geldi ve Yaşru'yu seven, abi diyebileceğim biriyle de sayfayı ortaklaşa yürüttük; Mehmet Göksu. Kısa süre sonra Yaşru'nun yaratıcısıyla da tanışma fırsatı buldum. Berk Öner, bu projenin sahibi ve kendisini buradan bir kez daha tebrik etmek istiyorum. Yaptığı bu müzik ile birçok kesime hitap ediyor. Metal dinleyen, dinlemeyen... Herkese... Bir süre sonra da, Berk Öner'in projesinin daha iyi yerlere gelebilmesi için Zebun Toprak sponsor oldu. Berk Öner ile de konu hakkında konuşan bu Zebun, açtığımız Yaşru sayfasını resmileştirmek için benden sayfayı devretmemi istedi. Bu sevindirici durumu, bir de Berk Öner'e sordum ve onayladı. Yaşru sayfası şuan resmi olarak sürdürülmekte. Yaşru'nun resmi Facebook sayfasına, Myspace sayfasına ve YouTube sayfasına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Şu andan itibaren size söylemek istediğim şey; "Yaşru'yu mutlaka dinlemelisiniz!" Yaşru'nun ilk albümünü ücretsiz olarak indirme imkânınız da var. Bunun için de yine aşağıdaki ilgili bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Ancient isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Ancient'in Mesajına Teşekkür Etti