Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.03.12, 11:21   #20
Damon
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Damon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 78
Ettiği Teşekkür: 16630
Aldığı Teşekkür: 12032
Rep Derecesi : Damon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: Çanakkale Savaşı | (1915 - 1916)

"Bu Memleketin toprakları üstünde kanlarını döken kahramanlar! Burada dost bir vatanın toprağındasınız. Huzur ve sükun içinde uyuyunuz. Sizler Mehmetçiklerle yanyana koyun koyunasınız. Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar! Gözyaşlarınızı dindiriniz. Evlatlarınız bizim bağrımızdadır, huzur içindedirler ve huzur içinde rahat rahat uyuyacaklardır. Onlar bu toprakta canlarını verdikten sonra artık bizim evlatlarımız olmuşlardır." M.K.Atatürk

Atatürk ' ü anlayamadılar, halen de anlayamıyorlar. İnsan sevgisi o kadar büyük ki bu şahsın....

''Bir hilal uğruna ya'rab, ne güneşler batıyor ''

Banemin: Diriliş' i ağlayarak okudum, pestilimi çıkardı o kitap.

O kitapta unutmam mümkün olmayan bir Türk Subayı var.
Bizim düzgün uçağımız yok, düşmanın sürekli keşif yapan çok güzel uçakları var, bizimkiler, Osmanlıdan kalan dandik uçakları uçurmaya çalışıyor, bunu denerken yere çakılıp şehit düşen pilotlarımız var.
Birgün; düşman keşif uçağından saklanan bir grupta bulunan Türk subayı gökyüzüne bakıp: fakirliğin gözü kör olsun ! diyor.

Allah sizi inandırsın; resmi kutlamalarda Türk Yıldızlarının gösterilerini izlerken ağlarım ben, o Türk subayının lafı gelir hep aklıma.
Şimdiki havacılarımızın sahip olduğu her türlü uçak ve aracı görünce o subay hep aklıma geliyor ve Ordum'la daha da çok gurur duyuyorum....
Damon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Damon'in Mesajına Teşekkür Etti.