Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.03.12, 22:24   #71
Jazz
Uzman Üye

Jazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 74
Ettiği Teşekkür: 6991
Aldığı Teşekkür: 4900
Rep Derecesi : Jazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura about
Ruh Halim: Yalniz
Jazz - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Holokost - Yahudi Soykırımı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Konu başlıbaşına korkunç ve ürkütücü.

Yahudilere Dachau'daki ( Münih yakınlarında ) işkence yapılan yerleri, gaz odalarını, yakıldıkları fırınları falan ürpererek gezmiştim. Fırınlardaki küller sanki insan kokuyormuş gibi bir hisse kapılmıştım.

Bu anıt harika ama tüylerim diken diken oldu.

Teşekkürler Laleciğim.

Münih'deki Dachau'yu ben de gezdim... Gerçekten çok ürkütücüydü; o gaz odalarında tavanlardaki o deliklere bakarken o an bulunduğum yerde, 55-60 yıl önce insanların acı çekerek öldürüldüklerini bilmek tüyler ürpertici bir deneyimdi. Almanya'ya bir şekilde yolu düşen herkesin orayı görmesini isterim...

Konu çok güzel ve çarpıcı. Konunun içindeki müzik de çok etkileyici. Benim de aklıma ilk olarak Schindler'in Listesi ve Piyanist filmi geldi. Ancak ben birkaç yıl önce Kate Winslet'a başta Oscar olmak üzere pekçok saygın sinema ödülünü kazandıran The Reader (Okuyucu) filmini de izlemenizi tavsiye ederim. Film baştan sona şiirsel bir ağıt gibi sanki....

Jazz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Jazz'in Mesajına Teşekkür Etti.