Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.03.12, 10:32   #281
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Günün İçinden...

Iki hafta oldu anneannem Istanbul'dan yanimiza geleli. Hayatimin en önemli insanlarindan biridir. Saclari bildiginiz platin rengidir. Günesin altinda onun saclari kadar güzel parlayan sac görmedim ben (ciddiyim). Ileride saclarim beyazladiginda onunkiler gibi olsun, cok güzel görünüyor. Kendisine bu sebepten dolayi "pamuk" adini verdim. Sadece saclarindan dolayi da degil ama bu lakab, kisilik olarak da pamuk gibidir benim anneannem. Ciddi sekilde bana kizdigini, ya da etrafindaki insanlara sinirli olarak konustuguna hic sahit olmadim. Evin icinde hareket ettiginde bile ses duyamazsiniz, rahatsizlik vermek onun en cekindigi seydir. Anneannemi anlatmam icin sayfalar yetmez, onun icin kisaca sunu diyeyim; onu cok seviyorum…

Benim bir de 12 yasinda yegenim var, halamin kizi. Evimizin karsi sokaginda otururlar. Babamin vefatindan sonra baba tarafiyla iliskimizi sagolsun annem hic kesmedi. Onlar da bizleri hic yalniz birakmadilar zaten. Aile baglarimiz cok güzeldir. Herkesin evi birbirinindir, herkesin cocugu herkesindir. Halamla harika bir ilişkim var. Yegenim benim icin sahip olamadigim bir kizkardes. Tatil oldugunda cogunlukla bizim evdedir. Okul oldugunda bazi günler bizde kalir, yoksa hafta sonlari bizde olur. Onu cok seviyorum, onsuz bir hayat düsünemiyorum. Onun da beni cok sevdigini saniyorum, hatta biliyorum. Nereden mi? Bir ihtiyaci oldugu zaman mutlaka gelir bana söyler ve aliriz. Eeee bu mu sana karsi olan sevgi gösterisi, diyorsunuz dime? Elbette bu tabii.. Demek ki beni o kadar cok kendine yakin görüyor ki, isteklerini annesi babasi yerine bana söylüyor. Aldigim zaman da beni ne kadar cok sevdigini söylüyor……… Tabii ben sonradan ögreniyorum, meger istedigi seyi annesi babasi almayinca, aldiracagi ena… yani ablasi ben oluyormusum. Olsun.. Yine de demek ki ailesinden sonra siginacagi kisiyi biliyor.

Hayatimda cok önemli olan yeri olan bu iki kisiyi sabahin bu saatinde neden anlatiyorsun, dediginizi duyar gibi oluyorum.

Anlatayim…

Anneannem bize geldiginden beri geceleri arada sirada beraber yatiyoruz. Onunla beraber uyumakta cok güzeldir. Yegenim bizde kaldigi zamanlarda da onunla beraber yatiyorum cogunlukla. Baska secenek de birakmiyor zaten. Erken uyudugu icin, benim yatagimi önceden istila etmis oldugundan, bana da yanina yatmak kaliyor. Yegenim dün aksam bize geldi. Sirtinda okul cantasi, bir elinde okul kiyafeti, diger elinde de bir kafes. Ders calismak icin geldi desem, olamaz. Vakit gec, uyuma vakti yaklasmis. Neden geldin, ne oldu diye sordugumda “anneannenle yattigin yeter, bu gece ben seninle yatacagim” dedi. Anneannemin asılan yüzünü görmezden geldim tabii. Peki o elindeki kafes ne? Evde bir hayvan beslemek istediginden, annesi fazla israra dayanamamis ona hamster almis. O da canta gibi almis yaninda getirmis. “Okula gittinde kim bakacak ona?”, “sen!”.... Secenegim kalmadi

Yegenim uykuya yatti. Hamsterin kafesi karsimda. Kafesin icinde bir cark. Hamster durmadan o carkin icinde kosturup duruyor. Uzun bir süre onu izledim. O salak hayvan acaba bir sürü yol kat ettigini mi düsünüyor, diye sordum durdum kendime. Zaman zaman ilgimi ondan ceksem de, gece ne olacak bu hayvanin hali diye düsünmeden edemedim. Kendi kendime senaryolar ürettim; ya sabah uyandigimda o zavallicigi (adi speedi) carkinin icinde bir deri, bir kemik bulursam? Bütün gece bu sekilde kosmaktan dolayi kalp krizi gecirmis olursa? Bir ara carki sökmeyi düsündüm. Böylece rahatlikla uyuyabilirdi. Carki araya birsey sokarak, dönmesini engellemeyi düsündüm, öyle bir yer bulamadim. Nette hamster evlerine baktim, hepsinde var o carktan, demek zarari yokmus. Sonra dahice bir fikir geldi aklima. Speedi gibi 10 tane hamster alsam, hepsinin carki olsa ve bir dinamoya baglasam elektrik üretebilirmiyim acaba?

Düsündüm tasindim kimden fikir alabilirim diye. Aklima benim dahi zekama yakin (?) zekasi olan Banemin geldi.

Banemin ne dersin bu fikre, Hamster Termik Santrali fikrine yani. Tutar mi bu is?
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.