Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.03.12, 11:00   #282
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Günün İçinden...

Sondan başlayayım.

Aklına gelen fikir gerçekten beni bile şaşırttı. Önce bir fizibilite çalışması yapmak lazım ama yine de ilk sorun olarak fişi nereye takacağımızı bulamadım. Hazır 10 tane ile bu işe başlayacağına göre ve bunların etinden sütünden fayda sağlayamayacağımız için değişik programlar geliştirmek lazım. Nasıl mı?

Hani demişsin ya "çarkın içinde sabaha kadar dönerlerse bir deri bir kemik kalabilirler" diye. Buradan yola çıkarak bunlara 5'er li iki gurup yapsak iki TV kanalında sabah ve gece sporu diye iki program ayarlasak ve pilatese ciddi bir rakip olsak getirisi süper olur kanımca...

Diğer yazdıklarına gelince...

O kadar içten, o kadar sıcaktı ki sabah sabah bunları okumak çok hoş oldu benim için. Yüreğinin güzelliğini aldığın Pamuğa benden çok selam söyle.

Yeğenini okurken de aynı duyguları yaşattın. Ama buna ilave olarak satır arasına sıkıştırdığın o tatlı kıskançlık krizi bana başka bir yamyamı hatırlattı.

Çok hoş bir sabah yazısıydı Lale, teşekkürler...

Gelelim benim günün içine...

İsveç hükümeti günlük ekonomi içinde kullanılan nakit oranının %3' e düşmesi üzerine parayı tedavülden kaldırmayı düşünmeye başlamış. Nasılı konusunda detaya rastlayamadım ama herhalde insanlara artık maaş olarak ktedi veya puan gibi birşey verilir, banka hesabına geçer ve plastik kartlarla bu puanlarını harcarlar. Puanı olmayan da insan liginden düşürülür...

İngiliz bir mühendis depremden korunmak için bir çadır yapmış. 3 metre yüksekliğe asılan bu çadıra 8 kişi sığabiliyormuş ve 5 ton ağırlığa dayanabiliyormuş.

Fiyatı 7 bin Paund olan bu çadırı kurmak için 3 ağaç ve bir urgan ve sadece 30 dakika gerekmekteymiş.

Düşünün;

Sallanmaya başlıyorsunuz ve hemen eliniz 7 bin Paund verdiğiniz çadıra uzanıyor. Paketi açıyorsunuz, o da ne? Kurmak için içinden urgan ve 3 ağaç çıkmıyor. Hani bunlar çıksa 30 dakika uğraşmak mesele değil. Deprem bekler nasıl olsa.

Mantığı çözemedim ben harbiden. Çözen varsa bir el atsın. Haybeden 7 bin Paundtan olmayalım.

Egemen Bağış denen bakan, yumurta atan öğrenciler için istenen 5 yıllık cezayı makul bulmuş.

Senin polisini tokatlayanlar, esnafını taşa molotofa tutanlar, otobüslerinde insanları diri diri yakmaya çalışanlar, mecliste aynı çatı altında terörün borazanlığını yapan gravatlı teröristler için parmağını kıpırdatmayan bir iktidarın bakanı bu...

Gerekçeside şu; "Herkes fikirlerini beğenmediklerine yumurta atmaya başlarsa ülke kadınbudu köfteye döner" mişş...

Senin gibi bakanları olan bir ülke sayenizde çoban salatası gibi zaten. Yanında kadınbudu köfte sırıtmaz sayın bakanım...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.