Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.03.12, 23:14   #8
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2491
Ettiği Teşekkür: 85506
Aldığı Teşekkür: 125571
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Pergamon Müzesi - Berlin

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
Lale' cim bu müzede bir de izlenimlerini yazman için bir defter bulunur. Karıştırdıysan benim yazımı görmüş olman gerekirdi Şöyle yazmıştım ; " Burda sergilenen herşeyin her zerresi , eminim vatanını özlemiştir. Kendi yurdunda sergilenmesi daha anlamlı olurdu"

Girişte bu eserlerin taşınması esnasında çalışan köylülerin fotoğraflarını koymuşlar ve altına da şöyle yazmışlar; " Bilimsel araştırma amacıyla Almanya' ya getirilen bu yapının taşınması esnasında, yöredeki köylüler yardım ederken..." Nerden bilsin garibanlar, dünyanın en büyük soygunlarından birine alet edildiklerini...
CadIIcigim bilseydim orada senin izlerinin oldugunu, arastirirdim

Giristeki o fotograflarin altinda bir de söyle yazar; tarihi eserler köylüler tarafindan kirilip kirec olarak kullaniliyor. Kiymet bilen yok gibisine...

Aslinda bir yerde kiymeti bilinen bir ülkeye gelmesi iyi olmus. Side'deki tarihi eserleri bircogumuz görmüsüzdür. Yol kenarlarinda, millet üzerlerin basip geciyor, kimi evinin bahcesine almis masa gibi kullaniyor. Hic olmazsa bu eserler orada hak ettigi degeri görüyor ve korunuyor. Koskoca bir oda yapmis adamlar Zeus Tapinagi icin. Ülkemizde kalsa nasil bir deger görürdü bilemem. Tipki Perge gibi ortalikta birakilirdi muhakkak.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.