Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.03.12, 22:00   #4
trenci
Üye

trenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 30
Ettiği Teşekkür: 87
Aldığı Teşekkür: 487
Rep Derecesi : trenci işlenmemiş cevhertrenci işlenmemiş cevhertrenci işlenmemiş cevhertrenci işlenmemiş cevhertrenci işlenmemiş cevhertrenci işlenmemiş cevhertrenci işlenmemiş cevhertrenci işlenmemiş cevhertrenci işlenmemiş cevhertrenci işlenmemiş cevhertrenci işlenmemiş cevher
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bizler Doğuya mı aitiz Batıya mı aitiz?

Bu anketi açarken hiç kimseyi doğulu veya batılı olmak için yönlendirmeyi düşünmedim,burada üyelerle beraber doğonun ve batının iyi ve kötü yönlerini ortaya koyarak herkesin kendi yaşam tarzı hakkında bir fikir sahibi olmasını sağlamayı amaçladım.

Örneğin ben Azerbaycan'a bağlı Nahcivan'a gittim,orada etin açık alanlarda çengellere asılıp satırla kesilip tartıldıktan sonra içerisine düşen sineklerle beraber gazete kağıdına sarılıp satıldığını ve gümrük kapısında polislerin insanları ellerindeki sopalarla sıraya soktuklarını gördüm.

Almanya'da Bundan 30-35 sene öncesine kadar tuvalet kağıdı yerine ince gazete kağıtları kullanılıyordu,su ile tahretlenme diye bir şey bilmiyorlardı,halen de tuvaletlerinde su kullanmıyorlar ve klozetlerde su tertibatı yok,sadece tuvalet kağıdı var.
Avrupada su pahalı imiş.
Yılın 365 günü her gün yağmur yağan bu ülkelerde suyun neden pahalı olduğunu anlayamadım...!

Dünyanın en gelişmiş ve en büyük ekonomilerinden birisi olan Almanya'da çöp bidonlarından yiyecek bulup karınlarını doyuran insanlar,metrolarda ve tren istasyonlarında yatan evsizler gördüm.
trenci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz trenci'in Mesajına Teşekkür Etti.