Tekil Mesaj gösterimi
Eski 31.03.12, 20:26   #5
MyBoRN
Üye

MyBoRN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 15
Aldığı Teşekkür: 153
Rep Derecesi : MyBoRN Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyBoRN Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
MyBoRN - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: 4+4+4'le ilgili tüm bilinmeyenler | 18 soruda 4+4+4 nedir?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi trenci Mesajı göster
AKP, 4+4+4 kesintili eğitim teklifine dün verdiği önergeyle çifte ayar yaptı. Ortaokul ve liselerde “Kuran-ı Kerim ve Peygamber’in hayatı”nın seçmeli ders olarak okutulması ile imam hatiplerin orta bölümünün açılacağı teklifin 9. maddesine açıkça yazıldı. AKP’nin önergesine MHP’liler de kabul oyu kullandı. AKP’li Canikli “Bugün tarihi bir gün onur ve gurur günü” dedi.

: http://www.borsarti.com/kuran-secmel...#ixzz1qi6zW7PK

AKP ve MHP kabul oyu verdi.

Yok aslında bunların birbirinden farkı,al birini vur ötekine.

Kuran dersine türbansız girilemeyeceğine göre,türban Orta okullara resmen girmiş oldu.

şuan din dersinde öğretmenler , öğrencilerinden Dua öğrenmesini istiyorlar ve okutuyorlar . Kızlı erkekli karışık sınıflarda . Kız illa ki dua için türban takıyor mu hayır ? tek şart abdest , aslında küçükken bizde abdest almazdık

Neyse , Kur'an seçmeli olacağından dileyen girer dileyen girmez .
Adam ben başımı kapatmak istemiyorum der girmez , kimi kızlarda girer bana uyar diye . Ama asıl olan keşke öğrencilerin istekleri doğrultusunda girilse okullara. Abartılmadan .

Ben bu yolda sadece mhpyi tebrik ediyorum , yakından takip ettim hep onların istedikleri oldu , akp kabul etmedi bir kaçını ancak onlar televizyonlarda söyleyince hemen kabul görüldü .