Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.04.12, 17:48   #9
Dalgakıran
Tam Üye

Dalgakıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5
Ettiği Teşekkür: 2796
Aldığı Teşekkür: 1756
Rep Derecesi : Dalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Fazıl Say hakkında soruşturma açıldı

Dini inanç ya da dinsizlik özgürlüğü ilgilendirmiyor beni. Ben de inançlıyım. İnancım doğup büyüdüğüm, yetiştiğim aile, çevre gibi etkenlerden beslenmiş de olabilir. Bütün bunların yanında yeteri kadar inancıma sahip çıkamıyor da olabilirim.

Bakın, ben de kendi inancımı bir yerde deşifre ettim. Ama etiketlemiyorum. Müezzine laf atmak olmadı işte. Atamazsın. Nereden bileceksin niye acele okuduğunu? Kumara da yetişebilir pavyona da, sana ne.. Belki hastası vardı adamın veya akşam ezanıdır okuduğu. Eğer öyleyse, zaten senin cehaletindir ezanın nasıl okunması gerektiğini bilmemek. Veya bir papaz pazar ayininde vaazı kısa tutarsa bu onun biraz sonra cemaati dağıtıp arka odasında ot çekmeye gidecek anlamı mı taşır yani?

Sanatına diyeceğim bir şey yok. Mitolojide müzisyenlerden birer melek olarak sözeder Yunanlılar. Onun için yaptığı işe sonuna kadar saygı duyuyorum. Ama sormazlar mı adama, "sen ne kadar adamsın?" diye.. Daha dün ülkedeki kaosu görünce gözü korkup "k"açmak göçmek istiyorum "dememiş miydi. Sonra da 180 derece manevrayla kendini yalanlamamış mıydı? O kadar balık hafızalı değiliz çok şükür. Taşıdığı isme yazık..

Dalgakıran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Dalgakıran'in Mesajına Teşekkür Etti.