Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.04.12, 18:54   #8
Dalgakıran
Tam Üye

Dalgakıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5
Ettiği Teşekkür: 2796
Aldığı Teşekkür: 1756
Rep Derecesi : Dalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Kadınlar, Erkeklerden Daha Ahlâklı"

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rukia Mesajı göster
Araştırmanın doğruluk payı ne kadar doğrudur bilemem ama ahlak cinsiyete göre değil yetiştirilme tarzına ve kişinin benliğine kalmış bir şeydir.

Araştırmanın 30 yaş üstünde ele alınması da sanırım sorumlulukla ilgili.

Pek tabi ki araştırmadaki doğruluk payı + veya - değerde esnektir. Üstelik bakmayın siz benim kendi açığımızla ilgili dediklerime. O sözleri genellemeye yakın olduğu için yazdım. Toplum olarak genelgeçer bir düşünce tarzıdır. Çünkü erkekler ne de olsa uzay çağında bile olsak bayanlardan daha serbest ve kontrol dışıdır. Özeleştiri deyip virgül atalım.

Ne var ki, bizi bu hale getirenler de bayanlar bir yerde. Bize bu serbestlik ilk önce analarımız tarafından verilmeye başlanıyor. Ne kadar çağdaş bir aile yapısına sahip olsak da bu böyle. Sonra başka bir kadın yıllar sonra sevgilisini veya eşini beğenmiyor. Ne yapmak lazım bu durumda?

İşin bir de bayanlar tarafındaki ahlaksızlık boyutu var, doğruya doğru. Sonuçlarını kimi zaman gazetelerde veya haber programlarında kadın cinayetleri başlığı altında görüyoruz. Herşeye müsait bir zamanda yaşıyoruz. Kendi adıma beni hayrete düşüren çok az şey var.

Aslında konuyu, "Allah kötüye düşürmesin" şeklinde bir duayla kapatabiliriz. Ve fakat malesef dualar da yön bilincini kaybetti

Dalgakıran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Dalgakıran'in Mesajına Teşekkür Etti.