Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.04.12, 21:26   #12
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 99
Ettiği Teşekkür: 13476
Aldığı Teşekkür: 20635
Rep Derecesi : Tntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ipad İçin Böbreğini Sattı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
10 gün öncesine ait bir haber ve üzerinde durmamıştım ama şimdi yapılan yorumları okuyunca yazmak geldi içimden.

Arkadaşlar habere konu olan çocuğun yaşı 17 ve yaşadığı ülke Çin...

Kapalı bir toplum olmaktan yeni yeni çıkan bir ülke, yaşam standartları hepimizin malumu ve gelişen teknolojiyle birlikte reklam bombardumanına tutulmuş körpe bir beyin...

Çocuğun beyinsizliğine yapılan göndermeler bana pekte mantıklı gelmedi. Çevremizde yaşananlara bakarsak ve bunları düşünce süzgecinden geçirirsek bu Çinli çocuğu bu kadar kolay harcamayız sanırım.

Dizilerde dayatılan lüks yaşamı gören, sokağa çıktığında yaşıtı kızların giyimine kuşamına bakıp onlara özenen ve onlar gibi olabilmek adına bedenini satan 15-16 yaşlarında kızları görmüyormuyuz çevremizde?

Gencecik delikanlıların özendiği Polat Alemdarlar, okullarda oluşturulan çeteler, yaşıtlarının harçlıklarına veya değerli eşyalarına el koyan gençler bu Çinliden çok mu akıllı?

Yargılayacaksanız o körpe beyni değil o beyne bunları sokan ve tüketmek adına her türlü yolu denemelerine neden olan sömürü sistemini yargılayın...

Kapitalizmin insanlar üzerindeki bozucu etkisi konusunda son derece haklısın ama bu konudaki çocuk çok uç bir örnek oluşturuyor...
3 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.