Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.04.12, 18:01   #5
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127783
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kara Ölüm (Veba) Salgını Sırasında Yahudilere Yapılan Zulüm ve Katli

Tesekkürler Dalgakiran

Tarihte bircok soykirimlar - katliamlar hep olmus. Modern caga girip olmaz böyle seyler derken, yakin tarihimizde de Srebrenitsa Soykırımı ve Hocali katliami ile saskina döndük ve üzüldük.

Yahudilerin de tarihte en fazla zulüm gören ve belirli dönemlerde soykirima ugrayan bir irk olarak, Tarihte soykirimlar ve katliamlar basligi adi altinda yer almalari kacinilmaz elbette. Su an bu konu cercevesinde hangi dönemlerini yasadiklari beni ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren, Veba salgininda olanlarin dünya tarihinin bir parcasi oldugu ve kültürel bilgi olarak da bilmemiz gerektigi. Isine yarayan olabilir, olmayabilir tabii.

Senin "cevabini biliyorum ve susuyorum" dedigin cümlene de söyle yanit vermek istiyorum; unutmamak gerekir ki canavarlar kendi kendilerine yaratilmazlar.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.