Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.04.12, 19:15   #6
Dalgakıran
Tam Üye

Dalgakıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5
Ettiği Teşekkür: 2796
Aldığı Teşekkür: 1756
Rep Derecesi : Dalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kara Ölüm (Veba) Salgını Sırasında Yahudilere Yapılan Zulüm ve Katli

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
Tesekkürler Dalgakiran

Tarihte bircok soykirimlar - katliamlar hep olmus. Modern caga girip olmaz böyle seyler derken, yakin tarihimizde de Srebrenitsa Soykırımı ve Hocali katliami ile saskina döndük ve üzüldük.

Yahudilerin de tarihte en fazla zulüm gören ve belirli dönemlerde soykirima ugrayan bir irk olarak, Tarihte soykirimlar ve katliamlar basligi adi altinda yer almalari kacinilmaz elbette. Su an bu konu cercevesinde hangi dönemlerini yasadiklari beni ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren, Veba salgininda olanlarin dünya tarihinin bir parcasi oldugu ve kültürel bilgi olarak da bilmemiz gerektigi. Isine yarayan olabilir, olmayabilir tabii.

Senin "cevabini biliyorum ve susuyorum" dedigin cümlene de söyle yanit vermek istiyorum; unutmamak gerekir ki canavarlarlar kendi kendilerine yaratilmazlar.

Söylemek istediğim şudur ki;

Dünya soykırım literatürünü açıp bir bakalım, görelim..
Meğer nice hem ısırıp hem ağlayanlar varmış da biz ağlarsak Paris'te kolluk kuvvetleri derdest edip "mapushane çeşmesi yandan akıyor yandan" türküsü eşliğinde bize yol gösterir olmuş.
Spilbörg (taktım bu yabancı kelimelere, hadi hayırlısı) efendi ne de güzel işlermiş yaptığı her filmde soykırım vaveylasını.
Hergün okuduğumuz gazeteler haftasonları ekine varana kadar resimli tarih köşelerinde kendi tarihini bilmeyen dağarcığımıza nasıl da işlermiş nakış nakış...
vs.. vs..

Benim bu tür konuların işlenmesiyle, paylaşılmasıyla bir alıp veremediğim yok Lale. Konuşulsun ve akıl izan çerçevesinde tartışılsın isterse. Irkçı da değilim çok şükür. Ama amaç üzüm yemek değilse, bu sübniminal propagandayı gözümüze sokmayacaklar.

Gerçi bir çuval laf etsek boş ki..

Boşbakanımıza bak. Ve ondan öncekilere.. ondan öncekilere.. ondan....

Dalgakıran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Dalgakıran'in Mesajına Teşekkür Etti.