Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.04.12, 15:59   #10
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kara Ölüm (Veba) Salgını Sırasında Yahudilere Yapılan Zulüm ve Katli

Konu ekseninden kayıyor kanımca...

Tarihi olayları irdelerken olayın yaşandığı yılları, yaşananları ve insanlık dışı yapılan uygulamaları irdelemek yerine tutup siyasi boyuta taşımak ve günümüz gerçekleri ışığında değerlendirmek, bizim istemediğimiz bir pozisyonun içinde görülmemize neden olabilir...

"Yahudilerin soyları kırılmaz merak buyurmayın denilerek" bu yapılanları bir şekilde pasifize etmek demektir. Kızılderililerin de soyları kırılmadı, Aztekler de silinmedi yer yüzünden, Afrikalılarda hala yaşamakta vs...

Şimdi günümüzde uyuşturucu işine bulaşmış Afrkalıları, Tutsileri, Zuluları ve bir şekilde tarihin içinde kırımlara uğratılmış, sadece aidiyetleri yüzünden hor görülüp aşağılanmış ve yok edilmeye çalışılmış halkları, insanları, bugün veya geçmişte dedelerinin bazılarının pislikleri yüzünden "Hak etmişlerdir" diyerek düşünmek bizi insanlığın bu utanç dolu tarihinden soyutlayabilir mi?

Yaşanmış gerçekleri "ama" lı açıklamaya kalkmak bizi çözüm üreten insanlar olmak yerine bir şeylere kılıf uydurarak üzerini örten ve ders almayan insanlar durumuna getirir.

O yukarıdan bakan bir çift mavi göz de, inanıyorum ki tarih içerisinde bu insanlara yaşatılan zulümleri gördüğü için, kendi milletinin bağımsız ve ayakta durabilen aydın insanlardan oluşması için bu kadar savaşı bir arada vermiştir.

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.