Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.04.12, 17:10   #12
Dalgakıran
Tam Üye

Dalgakıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5
Ettiği Teşekkür: 2796
Aldığı Teşekkür: 1756
Rep Derecesi : Dalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kara Ölüm (Veba) Salgını Sırasında Yahudilere Yapılan Zulüm ve Katli

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Konu ekseninden kayıyor kanımca...

"Yahudilerin soyları kırılmaz merak buyurmayın denilerek" bu yapılanları bir şekilde pasifize etmek demektir. Kızılderililerin de soyları kırılmadı, Aztekler de silinmedi yer yüzünden, Afrikalılarda hala yaşamakta vs...

Şimdi günümüzde uyuşturucu işine bulaşmış Afrkalıları, Tutsileri, Zuluları ve bir şekilde tarihin içinde kırımlara uğratılmış, sadece aidiyetleri yüzünden hor görülüp aşağılanmış ve yok edilmeye çalışılmış halkları, insanları, bugün veya geçmişte dedelerinin bazılarının pislikleri yüzünden "Hak etmişlerdir" diyerek düşünmek bizi insanlığın bu utanç dolu tarihinden soyutlayabilir mi?

Ben ortada bugün zulmeden Afrikalı, yakıp yıkan Tutsiler, Zulular, Kızıldereliler görmüyorum. Ve fakat kendilerini de göremiyorum. Varsa da asimile olmuşlardır zaten. Afrika olayına hiç girmeyelim isterseniz..

Hangi cümlemin içinden "-Haketmişlerdir" kanısı uyandı bilmiyorum. Tekrar başa dönmek istemiyorum ve gene "ama" bir zamanlar o muameleye maruz kalmak, bugün yaptıklarını meşrulaştırmaz diyorum.

Aslında gelen karşılıklara vereceğim cevapları zaten açık veya üstü örtülü vermişim.
Haklısınız.. kaymaya başladı.. konu, tartışma..
Velev ki vatan kayıp gitmesin ellerimizden. Ben birebir şahit oldum nasıl kayıp gittiğine.
Üzülüyorum..

Dalgakıran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Dalgakıran'in Mesajına Teşekkür Etti.