Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.04.12, 18:18   #13
Dalgakıran
Tam Üye

Dalgakıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5
Ettiği Teşekkür: 2796
Aldığı Teşekkür: 1756
Rep Derecesi : Dalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kara Ölüm (Veba) Salgını Sırasında Yahudilere Yapılan Zulüm ve Katli

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
iki mesaj üstte yazmis oldugun mesajinla (hosgörülü bir sehirden gelmis olman) son yazdigin mesajin arasinda farklilik gorüyorum Dalgakiran.

Banemin’in yazmis olduklarina ilave olarak da sunu söylemek istiyorum; her ne kadar sen yazdiklarinla güdülen politikayi ima etmis olsan da, “bari biz bu edebiyati yemiyelim” cümlenle benim konuma da dokundurma olmus gibi. Zaten yazdiklarin benim konumda oldugundan, direkt olan hedef de bastan beri belliydi.

Israil’in gütmüs oldugu politik durumu ne kadar tasvip etmesem de, daha önceki yanitimda da belirttigim gibi, tarihte yer almis tarihsel durumlari ve bu durumlar icinde hedef alinan grup her kimse bunu paylasmak icin o ülkenin suan ki konumunu asla göz önüne getirmem. Tarihte olanlari bu sekilde kapatamayiz. Ayni sekilde de, Sirplar Bosnaklarlara katliam yapti diye, eger Sirplara'da yapilan zulümler varsa tarihlerinde, onlari da söz konusu edip paylasmam sadece tarihi paylasmaktir.

Elllerine sağlık Lale. Tabi ki yazacak ve paylaşacaksın.

Ama yukarıda benim tezat davrandığım yönünde belirtmiş olduğun görüşüne hiç yaygara koparmadan küçük bir bilgi vereyim.

Hristiyan komşularım, alışveriş yaptığım yahudi "dostlarım", beraber top oynadığı süryani iş arkadaşlarım, herşeyi boşver, İskenderun ve Antakya'da Türk Halk Müziği Koroları'nda sahne paylaştığım, bazılarına göre azınlık, bize göre hemşehri dostlarım vardı, hala da dostlarımdır. Bu bir..

İkincisi;
Aralarından birinin bile soykırımla, savaşla, azınlık psikolojisi ve baskısı velvelesiyle en ufak bir ilişkisi ya da iması olmadı ya da ben görmedim.

Kaldı ki ilk eleştirimde güdülen politikaya ve gözümüzün içine sokulan bazı şeylere sitem etmişim (-ki o eleştiri de senin için değildi.) Paylaştığın bilgiler ışığında bir "keşke" idi..

Kendi adıma konuyu kapatıyorum. Bu da yanlış anlaşılmasın. Sinir ya da alınganlık göstermiyorum. Bu aczi simgeler. Tavuk - yumurta polemiğidir bundan ötesi.. Ama tavuğa sorsanız o horozu sorumlu tutar. Horoza sorsanız "-Tavuk tahrik etti" der.

Saygı ve "hoşgörüyle.."

Dalgakıran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Dalgakıran'in Mesajına Teşekkür Etti.