Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.04.12, 18:38   #14
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kara Ölüm (Veba) Salgını Sırasında Yahudilere Yapılan Zulüm ve Katli

Alıntı:
Sağ üst köşeden bir çift göze takılıp kaldım.
"Yurtta barış, dünyada barış" diyor.

Ama aynı gözler "Kapıyı aralık bırakırsanız, ardına kadar açılır" diyor.

Vatanım..

Ben asırlar öncesini bilemem.
Önce uyanık olmak durumundayım. Dilsiz şeytan istemediğimiz kadar var zaten. Bir zamanlar haksızlığa uğramış olmak şimdi haksızlık yapmayı gerektirmez.
Tarih bunun için var zaten, bilelim diye...

Bu konu da, tarihin karanlık ve lanet bir yüzünü sergilemek, o zaman yaşananlardan varsa ve alabiliyorsak ibret almak için açılmıştır.

Tutupta bu konunun altına, üstte başladığınız gibi başlayıp bugünün İsrail'ine atıfta bulunarak bir şekilde geçmişte yapılan zulümleri (istemeden de olsa) haklı gösterebilecek yorumlar yapmak konuyu ekseninden kaydırmanın ta kendisidir.

Yapmış olduğun göndermeleri başka bir konu adı altında açıpta yapsaydın büyük bir ihtimalle pek çoğuna ben de seninle birlikte katılırdım.

Zalim, her konuyu kendi lehinde kullanıp zulüm yapandır zaten. Bir halkın yaşadığı zulümleri kullanarak kendini haklı gösterme çabası bu konunun bahsi olmamalıydı bence... Olursa da "ama" ile başlayan her cümle yapılanları haklı göstermek olarak algılanabilinir...

Ben de Tavuk-Horoz ilişkisine bağlayarak "yaygara" kısmını gargaraya getireyim en iyisi. Çünkü konu da yaygara koparanı en azından "ben de" görmedim.

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.