Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.04.12, 15:46   #6
Betta
Üye

Betta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 19
Ettiği Teşekkür: 27
Aldığı Teşekkür: 310
Rep Derecesi : Betta Karimasını arttırmak için doğru yerdeBetta Karimasını arttırmak için doğru yerdeBetta Karimasını arttırmak için doğru yerdeBetta Karimasını arttırmak için doğru yerdeBetta Karimasını arttırmak için doğru yerdeBetta Karimasını arttırmak için doğru yerdeBetta Karimasını arttırmak için doğru yerdeBetta Karimasını arttırmak için doğru yerdeBetta Karimasını arttırmak için doğru yerdeBetta Karimasını arttırmak için doğru yerdeBetta Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dünyanın kaderini değiştiren savaş! Fotoğraflarla Stalingrad Savaşı

Kapıdaki Düşman filmini izlerken lanet okudum Hollywood'a. Utanmasalar Nazileri haklı Sovyetleri zalim olarak anlatacaklar. Sovyet komutanlar çoğu gönüllü olarak anavatanlarını savunmak için Stalingrat'a giden askerleri sanki zorla toplamış savaşa sokuyormuş gibi sahneler var. Komutanlar kendi askerlerini vuruyor, halka ateş açıyor vesaire. Vasili'nin başarıları hep tesadüf oluyor ama onun karşısındaki Binbaşı Konig harika bir keskin nişancı. Hiç ıskalamıyor, Vasili onun karşısında eziliyor canını tesadüfen kurtarıyır. İşin içine ABD ordusunda sıkça yaşanan kadın askerlerle yatma sahneside ilave ediliyor.
ABD askerlerinin işgalci olarak girdikleri ve rezil oldukları savaşları bile aklamak için yüzlerce film çekip ABDlileri kahraman gibi göstermek isteyen Hollywood elbette faşizme karşı anavatanını savunan Sovyetleri de zorba gibi gösterecek. Kapıdaki düşman filminden daha önce çekilmiş(siyah beyaz olabilir) bir film daha var Zaitsev'in hayatını anlatan. Çocukken izlemiştim çok daha iyi bir filmdi. Şu an adını hatılayamadım.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
Fotoğraflara bakarken Stalingrad filminden sahneler izler gibi oldum. Bir de Kapıdaki Düşman filmi. 400 Alman subayını vurmayı başaran Vasilli Zaitsev'i Jude Law çok güzel canlandırmıştı. Bu iki filmi de izlemeyenlere mutlaka tavsiye ederim.

Rus'ların savaştan galip çıkıp, en fazla asker kaybı verdiği savunma. Savaşı kazanmalarındaki şansları, belki de soğuğa alışkın bir ırk olmalarıydı.

İzlemek isteyenler için Kapıdaki Düşman filminin linki.