Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.04.12, 16:46   #8
Betta
Üye

Betta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 30
Konular: 19
Mesajlar: 56
Ettiği Teşekkür: 27
Aldığı Teşekkür: 310
Rep Derecesi : Betta Karimasını arttırmak için doğru yerdeBetta Karimasını arttırmak için doğru yerdeBetta Karimasını arttırmak için doğru yerdeBetta Karimasını arttırmak için doğru yerdeBetta Karimasını arttırmak için doğru yerdeBetta Karimasını arttırmak için doğru yerdeBetta Karimasını arttırmak için doğru yerdeBetta Karimasını arttırmak için doğru yerdeBetta Karimasını arttırmak için doğru yerdeBetta Karimasını arttırmak için doğru yerdeBetta Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dünyanın kaderini değiştiren savaş! Fotoğraflarla Stalingrad Savaşı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Filmlerden yada herhangi bir kaynaktan birşey söylemek zor ama..

Bu savaşta milyonlarca kişinin açlıktan öldüğü,rus askerlerinin silahsız olarak cepheye gönderildiği,savaş esnasında geri dönmeye kalkan rusların kendi arkadaşları tarafından vurulduğu açık..

Lanet Stalin'in "Geri dönmek yok" sözlerinden bunları çıkardım..

Komünizm ve Faşizm'in bir çarpışması tabi... her iki tarafta masum değil.. bundan en çokda kapitalizm yararlanmıştır o ayrı konu.. OSS casuslarını yollayarak rusların elinden alman bilimadamlarını kaçırmışlardır..
Faşizm ve kapitalizm farklı şeyler değildir. Faşizm kapitalizmin gittikçe yozlaşması sonucu ortaya çıkar. Ayrıca kapitalizm sosyalizme karşı faşizmi yaratır ve besler.

Milyonlarca kişi açlıktan öldüyse ambargo ve işgal yüzündendir. Silahsız cephelere gittilerse silah olmadığındandır. Geri dönenlerin vurulduğunu nereden duydunuz bilemem ama cepheye gidenler dönmek için gitmiyordu, çoğu gönüllü olarak cepheye gidiyordu.

Stalin'e gelirsek vatanı uğruna kendi oğlunu bile cepheye gönderecek kadar lanettir. Ne gereği var ki al çürük raporu, ya da bedelli yaptır askerliği koca birliğin başkanısın. Öyle arkada da değil cephenin en önündedir Stalin'in oğlu Yakov İosifoviç Cugaşvili( Cugaşvili Stalin'in gerçek soyadıdır bu arada)

Yakov 16 Temmuz 1941 günü üsteğmen olarak Almanlara esir düşmüştür. Almanlar Stalin'den oğluna karşılık Alman komutanların serbest bırakılmalarını ister. Stalin oğluna ayrıcalık tanımayacağını onun da milyonlarca kızıl ordu mensubundan biri olduğunu söyler. Oğlum teymen, onu bir komutanla değişemem anca bir teğmenle değişmemiz uygun olur der. 1943 yılında oğul Stalin nazilerce başından vurularak öldürülür.

Bir insana hem cani, hem kahraman yapıştırması yapılabilir. Ne düşündüğünüz önemli değil önemli olan fikirlerinizin kulaktan dolma bilgilierle değil bilimsel verilerle oluşmasıdır.
__________________
Betta isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Betta'in Mesajına Teşekkür Etti.