Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.04.12, 23:57   #1
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Sevdim Seni Matematik - Ahmet Yıldız

Yegenimin matematik projesinde yardimci olmak icin alip okudugum bu matematik kitabini, matematigi hic sevmeyen yegenime neden daha önce almadim diye üzüldüm. Kesinlikle okuma yazma bilen bütün okul cocuklarinin okumasi gereken harika bir kitap. Kitabi okuyup bitirdikten sonra eminim ki matematige bakis acilari daha da farkli olacak.

Kitabin icinde eglenceli olarak anlatilan matematigin kökeninin yani sira, kolay hesaplama yapmanin ip uclarini da vermis. Kitap 188 sayfa, ben 1 saate yakin bir sürede okudum, hem de keyifle. Bence bu kitabi okullarda da okutmalilar cocuklara.

Konuya ilave edecegim videoda 11 rakami ile kagit kalem olmadan 11 saniye icinde nasil carpim yaparsiniz gösteriyor, mutlaka izleyin.

Kitabin arka kapagindaki yazi:

"Matematikte başarılı olmayı istiyorum ve başarılı olmamın tek yolu BENDEN geçiyor.”

Bu kitap, vazgeçmemen gerektiğini hatırlatmak, “matematik başarısızlığının” nedenlerini görmene yardımcı olmak ve onunla mücadele ederken sana kılavuzluk yapmak için yazıldı.

Matematikte başarılı olmak için yapılması gerekenleri yapacak tek kişi SENSİN!

Matematik birçok öğrencinin sevmediği dersler sıralamasında zirveyi kimseye kaptırmamaktadır. Lise ve üniversiteye giriş sınavlarında matematikte tek bir soru dahi cevaplayamayan binlerce öğrencinin olduğu gerçeği karşısında bu başarısızlık küçümsenmemelidir.

Anneler, babalar, öğrenciler ve hatta öğretmenler bu başarısızlığı öğrencinin “matematik yeteneğinin” olmamasına dayandırır. Ancak yapılan araştırmalara göre her çocukta matematik yeteneği vardır. Matematikte başarısızlık “matematik korkusu” ve “matematiği sevmeme” duygusundan kaynaklanır."

LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.