Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.04.12, 22:37   #16
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Bu Fotoğraf'ta ne görüyorsunuz...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Dalgakıran Mesajı göster

Ama herşeye rağmen orada olmadığımız için gerçeği bilmiyoruz. Yanılgı payı her daim mevcut
Aynen bencede.

Serseri'nin ekledigi video da tam bir propoganda videosu olmus. Diyelim ki o kizin vuruldugu sahne gercekti. Aval aval bakip, fotograf cekecegine o zaman yapacaksin birseyler. Bir sarkida "son pismanlik neye yarar, herseyin bedeli var.... diyor ya, fotografci oldugunu, meslegini unutacaksin o zaman, duygularinla hareket edeceksin.

Emin Cölasan'in dedigi gibi "Önce Insanim sonra gazeteci" diyerek makale yazmiyor fotografcilar, savasta, herhangi bir olayda tarihi fotograflarla tespitte bulunmak icin oradalar. Ana konuya söz konusu olan fotografcinin tek talihsizligi, secildikten sonra verdigi asiri sevinc tepkisi. Ama onun icinden neler gecirdigini asla bilemeyiz.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Gece Mesajı göster
Üzülerek hatırlıyorum..

Emekleyerek yardım çadırına gitmeye çalışan bu çocuğun resmini
Kevin Carter isimli biri çekmiş ve Plutzer ödülü almıştı...
3 ay sonrada vicdan azabı nedeniyle intihar etmişti....

Demek ki 'vicdan' ve 'insanlık' ölmüyor...

Üst resimde gördüğümüz fotoğrafçıyı merak eder oldum...
Sahi, vicdanı onu da rahatsız eder mi acaba?

Gece, senin burada verdigin örnek yukardaki ile cok farkli. Bu fotografi ceken fotografci cocugun fotografini cektikten sonra cocuga yardim etmek icin alip, en yakin tibbi yardim veren yere götürebilirdi. Sonucta savas ortasinda degildi. Vicdaninin onu rahat birakmamasi, o cocugu göz göre göre ölüme birakmasindan.

Ben de yillarca, tam yavrusunu dogururken (yarisi disardaydi) üzerine saldiran leoparlar tarafindan parcalanan geyigi ceken yapimciya cok lanetler yollamisimdir, neden o leoparlari kovalamadi diye

Onlara güle oynaya ödül vermemislerdir umarim
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.