Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.04.12, 15:59   #1
DarkAngeL
...:: HüsoMeL::...

DarkAngeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Yaş: 34
Konular: 1381
Mesajlar: 4,045
Ettiği Teşekkür: 19980
Aldığı Teşekkür: 19639
Rep Derecesi : DarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Huzurlu
Çözüldü Hayatsız Kadın Ayşe | Alper UruşHayatsız Kadın Ayşe
Bir Kadının Genelev Yaşamı


Başkaydı genelevde yaşam... Gün erken başlıyor, geç bitiyordu. Sabah erken kalkılıyor, yıkanılıyordu önce.

Sonra gün içinde ayaküstü yapılan yemekten çok aperatif tarzı öğle yemeğinin yerini de tutacak kahvaltıya oturuluyordu satılanlar.

Günün en güzel anı, genelevin koşullarını gözönüne alındığında kahvaltının üzerine içilen bir fincan kahve ve bu ağır emekçilerin nadiren ettikleri hoş sohbetler oluyordu.

İçilen kahvenin ardından saçlara fön çekilir, tırnaklara oje sürülür ve bir erkeğe en güzel en cazip gelecek makyaj seramonisi saat en geç 11.00'de tamamlanırdı.

Salona çıkıldıktan sonraysa akşamın 22.00'sine bazen 23.00'üne kadar çalışılırdı. Ortalama bir hayat kadını sıradan bir gününde 20-25 erkeğe sunulurdu.NEON LAMBALAR NİYE VAR?
Genelevde çalışan hayat kadınlarının odasının vazgeçilmez parçası olan bu neon lambalar, erkek için cazip bir seks ortamının aksesuarı gibi görülse de hayat kadınları için aslında hasta oldukları dönemde bunun müşterileri tarafından farkedilmemesi için alınan önlemdi.

MUAYENEDEN GEÇMEK İÇİN

Adet olan hayat kadını bir gece önce kanının durması için bir fincan dolusu kahvenin içine bulamaç haline gelinceye kadar limon sıkar, bunu yerdi. Bunu fincan fincan içilen kahveler izlerdi. Muayene günüyse çatala çıkmadan tazyikli suyla yapılan temizliğin ardından önce muayenesini olur ardından da hiçbir şey yokmuş gibi çalışmaya devam ederdi.

YATAK İSTİRAHATİ LAZIM AMA
Tedavisi bir hafta ile on gün arasında süren bel soğukluğundan kurtulmanın yolu en az bir hafta sürecek olan 750-1000 mg'lık iğne tedavisi ve yatak istirahatiydi ama patron evine gelen hayat kadınını düşünemezdi bu alemde. Değil bir haftalık yatak istirahati, bozulmayan acı kural hayat kadınlarının kürtaj olduktan birkaç saat sonra müşteriyle olmasıydı. Bunu Mersin genelevinde kürtaj olduktan dört saat sonra müşteri alan Ayşe de yaşamıştı.“Ayşe Tükrükçü'nün anıları adeta bir ibret dersi niteliğinde? Onları okurken, 27 yıl öncesine döndüm ve gözlerimin önüne, Soğukoluk’taki fuhuş bataklığının görüntüleri geldi. O tarihe kadar küçük yaştaki kız çocuklarının kandırılarak, meşrubatlarına uyku ilaçları katılarak kaçırılıp, adeta birer seks kölesi gibi fuhuşsa zorlandıkları Soğukoluk’ta, acımasız kadın tacirlerinin egemenliği sürüyordu. TRT nin tek kanallı televizyonunda haberimiz yayınlanınca Türkiye ayağa kalktı, seks kölesi çocuklar kurtarıldı ve bataklık kurutuldu. İnsanlıktan nasibini almamışların adeta bir meta gibi kent kent dolaştırıp genelevlere pazarladıkları Ayşe Tükrükçü’nün yaşadıkları fazla söze gerek bırakmıyor!...

Yaşadığı acı gerçekleri toplumla paylaşma yürekliliğini gösteren Ayşe Tükrükçü'yü kutluyor, genç ve değerli meslektaşım Alper'e de, kanayan bir toplumsal yarayı tüm açıklığıyla dile getirdiği için teşekkür ediyorum.”

Uğur DÜNDAR


“Kader, büyük konuşanlarla, ısrarlı inatçıların ders aldığı örneklerle doludur. Hayatlarının tüm dizginlerini ellerinde tuttuğunu zanneden hemen herkes, hiç sekmeksizin nasibini almıştır, hak ettiğini bulmuştur, hayatlarında. 'Ben hayatı avucumun içinde taşırım' derken, birdenbire ' ben' diyeni alt etmiştir hayat ne yazık ki...
Ayşe Tükrükçü, kader içinde kaderci olmamış, hayata sıkı sıkı sarılıp onu kendi zindanına çekmesine izin vermemiştir. İradesini ve çabasını kutluyorum. Bu kitap hayatın ta kendisidir, çok ders vardır, gerçektir. Gerçekler acı ve ağır olsa da...”

Esra CEYHAN...
__________________
DarkAngeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz DarkAngeL'in Mesajına Teşekkür Etti.