Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.04.12, 19:13   #1
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,534
Ettiği Teşekkür: 29740
Aldığı Teşekkür: 33098
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Thumbs up Pentagram yeni albümle güçlü döndü!!

Pentagram (Mezarkabul)
Albüm - MMXII
Dağıtıcı - Sony Müzik
Çıkış Tarihi - 27 Nisan(Çıktı)
Website - http://www.thepentagram.net/Albüm Tanıtım VideosuŞüphesiz Metal camiasındaki gururumuz olan Pentagram,Murat ilkan'ın kalıcı rahatsızlığından sonra dağılma noktasına gelmişti.. Bu süreçte yeni vokal arayışlarına giren grup Gökalp Ergen ile anlaşmaya varmış ilk sonisphere konserinde yeni vokal ile bekleneni veremeyince hayranları büyük hayal kırıklığına uğramıştı.. Bütün bu ümitsizlikler devam ederken 2011 sonlarında Grup yeni albüm işareti verip ilk stüdyo çalışmaları olan "Wasteland"ı sunmuştu..

Bu çalışma sayesinde beklenenin üstünde ilgi gören grup albüm için sürekli ertelenmeler ve bazı aksaklıklar yüzünden tam bir çıkış tarihi verememişti ama, "Wasteland" sayesinde Gökalp Ergen'in gerçekten yetenekli olduğu ortaya çıkmış dinleyenler tarafından tam not verilmişti..

Grup üzerinde artık kara bulutlar dağılmıştı ve albüm için çalışmalar devam edilmekteydi..

Bütün bu olumsuzluklardan sonra nihayet beklediğimiz albüm geldi ve 6'ıncı Albüm "MMXII" sonunda "Sony Müzik" etiketiyle 27 nisanda çıktı ve müzik market raflarında yer aldı..

Albümde ilk izlenimler olumlu gittiğini söylemeliyim.. tek fark Pentagram'ın artık daha sert bir çizgiye kaydığını söyleyebiliriz. daha önceki albümlerden oldukça çok farklı bir albüm olmuş..

Albümde başı çeken parçalar şu an "Wasteland","Its Dawn Again","Uzakta" ve "Now and Nevermore" oldu

Kaynak - Ben

-----


Prodüktörlüğünü Pentagram’ın üstlendigi "MMXII" albümünde söz ve bestesi gruba ait; "Sand, Now and Nevermore, Geçmişin Yükü, Beyond Insanity, Doğmadan Önce, Wasteland, It's Dawn Again, Disturbing The Peace, Uzakta, Apokalips" isimleriyle, İngilizce ve Türkçe sözlü on özgün eser yer alıyor.

Ajan Entertainment, Planad Works, Flat Production Services, Babajim Istanbul, Sestrem, Stüdyo Mono, Mehmet Turgut Stüdyo ve Dukkan-ul Hayal SFX Studio katkılarıyla dokuz ay on günde hazırlanan çalışmaya İlhan Barutcu, Kerem Özyeğen, Ozan Tügen ve albüm kartonetindeki fotoğraflarda da gördüğümüz Turgut Berkes gibi önemli sanatçılar konuk oldular.

Pentagram önceki albümlerinde olduğu gibi bu albümde de, yaşadığımız dönemin duygusunu çeşitli metaforlar ve müzik yoluyla ifade etmeyi hedefliyor. 70'lerden günümüze çeşitli usul ve ustalara selam yollayan düzenlemeler, yine bazı parçalarda geleneksel ortadoğu ritim ve melodileriyle buluşuyor.

Her notası hayata yeni bir sayfa açma heyecanıyla kaydedilen on parçanın bulunduğu "MMXII", Bluejean/Headbang dergisi 2012 Nisan sayısında Pentagram’ın bugüne dek yayınladığı en güçlü albüm olarak değerlendirildi.

Kaynak - Anonim
------

Albüm İçeriği

1 - Sand
2 - Now And Nevermore
3 - Geçmişin Yükü
4 - Beyond Insanity
5 - Doğmadan Önce
6 - Wasteland
7 - It's Dawn Again
8 - Disturbing the peace
9 - Uzakta..
10 - Apokalips
----

Albümü satın almak istiyorsanız Fiyatı 14 Liradir

Sipariş Linki -
http://esenshop.com/detail.aspx?id=68763

Saygılar...SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.