Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.05.12, 03:16   #34
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1428
Ettiği Teşekkür: 29580
Aldığı Teşekkür: 32296
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Tarihte 1 Mayıs

Keşke aynı şeyleri söyleyebilseydim..

1 Mayıs artık göstermelik bir direniş.. kapitalizmin pençesinde kıvranan onların elini eteğini öpen sendikaların düzenlediği bir direniş..devlet polisinin aba altından sopa gösterir gibi "uslu durun" mesajı vererek insanları izlediği bir direniş..

Ertesi gün sonuca ulaşılamayan bir direniş..

Bu bir direniş değil..

O 1 mayısa çıkan tüm sendikaların hiçbirine artık saygım yok bunu açıkça söylüyorum.. hiçbiri..

Onlar işçinin yanında olmadı olsaydı "güzel öldüler" lafını ortada bıraktırmazlardı..

Tersanede ölenlerin,çadırda yananların,madenlerde ölenlerin yanında olmadılar.. ve hiçbir zamanda olmayacaklar.

Ben bu yüzden işçi bayramına sevinemiyorum tam tersi üzülüyorum.. işçinin hiçbir zaman bayramı olmadı çünkü.. sadece göstermelik bir bayram gibi sevinsinler hesabı..

Neyse çok doluyum..

Dünyada bütün kutsal günleri kendi lehlerine çeviren iğrenç bir sistemin öğretisi bunlar..bu sistem yıkılasıya kadar huzur olmayacak..

Ağlayanımız yok neyimize bayram kutlamak?..
SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.