Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.05.12, 20:09   #303
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2209
Ettiği Teşekkür: 85359
Aldığı Teşekkür: 82599
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Günün İçinden...

Bu gün Hıdırellez olduğunu bilmiyordum. Laleciğim sen ve senin güzel güzel yer sarstıran arkadaşın aklıma getirdi.

Kırmızı gülleri çok severim. Şimdi dersiniz ki kadın kısmısı çicek gördü mü bayılır. İşin yoksa ayıltmak için limon kolonyası ara dur dersiniz hatta bayılanlarla ilgili bir iki anısınıda döktüren olur. Bir Hıdırellez şeysine kurban veren ben gibi birileri..

Balkonum kocaman bir saksıda gül ağaçım vardı. Hemide yedi veren cinsinden mis kokulu... Kışın balkonda üşümesin rahatça salona alabileyim diye saksısını altına tekerlekli yürüteç bile almıştım. Baharla birlikte yazlık yerine çıkar sonbaharda yeniden inine dönerdi. Hatta baharda dibini kazar toprağını havalandırır bilimum ilaçını gübresini verirdim ki daha da gürleşsin serpilsin etrafa eşsiz kokular yaysın ve sarhoş etsin diye...

Gel zaman git zaman kardeşim olacak pinti kişisi arkadaşlarından bir şey duymuş ve anneme anlatmış. Annem de ablanın balkonda var ya git orada uygula diye definenin haritasını eline vermiş. Bir akşam iş çıkışı bana uğradı. Anlatılan inanışı da bana anlatır anlatmaz cebinden daha önceden hazırlamış olduğu bilimum istek zarfını hemen çıkardı. Bir yandan da bana;

"abla sende yaz isteklerini bir yanına sen göm bir tarafına da ben gömeyim olur mu?"

Olur olmaz demeye kalmadan annem hemen ortaya atladı.

"Aaa olur olur dur Amerikalıya da söyleyelim o da yazsın."(Amerikalı tekne kazıntıs kardeşim olur.)

"Heee doğru diyorsun anne istersen senin içinde yazayım göm. Belli olur mu senin kide tutar"

Bir baktım gırgır şamatanın içinde güzelim mis kokulu gül ağacımım etrafını sarmışlar. "Yapmayın etmeyin inanmayın böyle hurafelere kız hele sen. O kadar mastır bastır yapmışsın ilmin bilmin anasını ağlatmışsın bir zavallı gülün dibinden ne medet umuyorsun?" Veryansımları bile duymadan zavallımın dibini eşelemek için minik el çapamı yerinden almış işe çoktan koyulmuştu.

İkide birde dalgasını geçerek "abla hadi sende yaz getir belki kör tarafına denk gelir de senin de dileklerin tutuverir." kikirdemesi ile "ne haliniz varsa görün. He etrafa döküp saçtıklarınızı temizleyin ondan sonra voltanızı alın" Deyip sinirle olay mahallini terk ettim.

Aradan zaman biraz zaman geçmişti ki, benim gözüm gibi baktığım dalında öten bülbülün olsam, ötsem yanık yanık gönlüne dolsam, aşkını dilesem kalbimi sunsam, ne olur uğruna sararıp solsam, baharım çiçeğim güzelim sevgilim... diyerek sevdiğim gülüm ne bir tomurcuk veriyor ne de yeni bir sürgün. Ne oldu benim gülüme koklamaya doyamadığıma... Çicekçilere gidip derdimi anlattım vitaminsiz kalmıştır bla bla ve çeşitli ilaçlar solüsyonlar.... tık yok. Günden güne gözümün içine baka baka koskaca yediverenim gitti. Geriye bir tek yürüteçli saksı kaldı.

Neyse efenim Hıdırellez şeysi ile bu şekilde yakinen tanışmış oldum. Kağıda yazdıkları oldu mu olmadı bilmiyorum ama bildiğim tek şey;

"Len allahın belasııı ne yazdın o kağıda da gömdün dibine senin yüzünden gülüm gitti. Kıysaydın parana da alaydın ya bir gül pintiiiiii...."

Bu hafta gelmedi. Tüm dualarım Gebze'ye tayinini veren bölge müdürüne.

Aldığım son duyuma göre de yeni isteklerini şubenin bahçesindeki gülün dibine gömdüğüdür.

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.