Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.05.12, 10:55   #305
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Günün İçinden...

Bu sabah bir reklam filmi seyrettim. Hani şu "fetih projesi" başlatan MEB' lığına ait bir reklam filmi.

Fatih bir avluya giriyor, herkesin kafa önde ve el-pençe divan durmakta. Görüntüyü bozan küçük bir çocuk oturmakta ve gelenler umurunda değil. Fatih amca buna yaklaşıyor "leyyyn! sen benim kim olduğumu biliyor musun?" diye soruyor. Çocuk umursamaz havalarda tablete amcanın adını giriyor ve "vaaayyy! moruk, teknolojiyi en iyi kullanan, 7 dil bilen padişahmışsın" sen diyor. Fatih'te Akşemsettin'e dönerek "Haybeden uğraşmış fetihler yapmışız. Asıl fetih bu" minvalinde lakırdılarla reklam sona eriyor...

Yere göğe koyamadıkları değerlerden olan Fatih Sultan Mehmet'i 8-9 yaşlarında bir çocuğa harcatan, bir çağı kapatıp diğerini açan Fetih'le tarihteki yerini alan ve Peygamberimize dayandırılarak "Fatih" adıyla anılan bu değerli Türk büyüğünü bir çırpıda avuç içi kadar tablete kurban ediyorlar... Vahdettin denilen haine bile toz kondurtmayan zihniyet, iş projelere, ihalelere ve tabiki bu yolla vurguna gelince, en değerli Padişahlardan birini harcamakta bir beis görmüyor. Ampul'le siyasi hayata girip Fener'le yolunu bulanlardan başka ne beklenir ki zaten?

"Adil yargılanma ihlallerinde 47 ülke arasında Türkiye birinci"...

Hemde Türkiye aleyhinde verilen 2 bin 400 küsür kararla rekor kırarak ŞAMPİYON! olmuşuz.

Şimdi RTE bunu allayıp pullayıp grup toplantısında bir dayadımı millete emin olun %50' lik güruh sokaklara dökülüp Şampiyonluk kutlaması yapmaya başlar. Onlar için önemli olan içerik değil içlerine sokulan zaten...

Şampiyonluktan söz açılmışken bu akşam Bursa-FB maçı var. 30 senedir Fenerbahçe tarafından alınamayan Türkiye kupası var ya onun finali işte.

Son kupa alışlarını canlı olarak görenleri Kültür bakanlığının Sit Taraftar olarak ilan etmesini öneriyorum. Hatta Çevre bakanlığı da "nesli tükenen Kelaynaklar" satatüsüne yakın bir program hazırlamalı. İnsan dayanamıyor yok olup gitmelerine. Hatırlayan bir avuç taraftar kaldı sadece. Yazık valla...
(Umar ve dilerim yine alamazsınız. İnanın böylesi çok daha eğlenceli oluyor. Ne yapacaksınız kupayı değil mi ama. )

Bu arada Pazar günü Martin kişisi ile Beşiktaş-Galatasaray basket maçına gideceğim.

Vasiyetimdir...

Olur da dönemezsem taziyelerinizi Real'e, helvadan kaynaklanacak şikayetlerinizi Lale'ye, bu genç yaşta fanatiklere kurban gittiğim için BEDdualarınızı Martin' e ve YÜCE bir insan olarak aranızda geçirdiğim bunca süre içerisinde hayatınıza kattığım, neşe, mutluluk, yaşama sevinci, umut vb. artı değerler içinde dualarınızı bana gönderin efendim.

Emin olun o dualara çok ihtiyacım olacak öbür tarafta. Yoksa sonum kötü...

Ayrıca "Kereviz"...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.