Konu: Sağ-Sol-Gol
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.05.12, 23:53   #4
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,372
Ettiği Teşekkür: 34038
Aldığı Teşekkür: 14664
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sağ-Sol-Gol

Amerikancı, dinci ve Ülkücü gruplarca; Sol gençliği daha da yıpratabilmek için PKK’nın yaptığı saldırılar sola maledilmiş, sol kesim karalanmış, gözden düşürülmüştür,


Oysa PKK, Amerika tarafından kurulmuş ve desteklenmiş bir, Kürt milliyetçiliği yapan (şövenist) bir örgüttür.
Sol’un, Milliyetçiliği öne çıkaran ve aynı zamanda Amerika çıkarı için ülkemizi bölmeye çalışan Amerikancı bir örgütü (PKK) DESTEKLEMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR.
PKK’ Amerika , desteğiyle kurulmuş, Amerika tarafından silahlandırılmış, Amerika çıkarlarına çalışan TAŞERON BİR ÖRGÜTTÜR.

PKK sorunu, terörist öldürmekle bitirilecek bir konu değildir. Eğer öyle olsaydı 30 yıldır binlerce terörist öldürülerek TRT kanallarında sergilendiği halde neden bitmedi?
PKK ekonomik desteği ve silah yardımı yapan ülkelere cephe almadıkça , ekonomik ve cephane desteği kesilmedikçe bitmez..

PKK; Türkiye’nin ekonomik ve siyasal olarak güçlenmesini, bölgede söz sahibi olmasını istemeyen başta Amerika ve Ermenistan olmak üzere, Avrupa ülkelerince de desteklenen bir örgüttür.

Hiçbir örgüt arkasında bir devlet desteği olmadan , Dünya’nın en güçlü ordularından olan; Türk Silahlı Kuvvetleri karşısında 30 yıldır direnemez.

30 yıldır süren bu terörist saldırısının para kaynağı nereden gelmektedir, Parasal kaynak uyuşturucu veya gasp yoluyla bulunduğu iddia edilse bile, silah ve cephanesini nereden karşılamaktadır?

Böylesine ağır silahlar tarlalarda yetişmeyeceğine göre kimler , hangi ülkeler PKK’ye silah sağlamaktadır?
PKK sızmalarının Kuzey Irak’tan ’tan olduğu ve Irak’ta bir çok PKK kampı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Peki Kuzey Irak kimin yönetimindedir? Cevap: Talabani, Barzani

İran: PKK’nın bir kolu olan KCAK bu bölgede İran ile çatışma halindedir, oradan silah sağlayamaz,
Suriye: Esad geçmişte PKK kamplarına izin vermiş olsa da, Irak’ın bölünmesini gördükten sonra, ülkesinin Kürt gruplarca bölünmesini istemediği için PKK ve Kürt terör gruplarına karşıdır. Bu nedenle silahı Suriyeden’den de sağlayamaz.
Silahın sağlanabileceği tek ülke Irak’tır, Irak Amerika’nın kontrolündedir. PKK’ye silah ve ekonomik destek Amerika tarafından sağlanmaktadır..
Geçmiş hükümetlerin bu durumu bilmemeleri mümkün değil. Hatta 90 lı yıllarda Amerikan uçaklarından paraşüt ile PKK teröristlerine silah ve yiyecek atıldığı TSK tarafından kanıtlanmıştı. Amerika yanlışlıkla olduğunu söylemekle yetinmişti.
Ülkemiz 1950 Menderes dönemiyle birlikte NATO’ya katılmamız, dış borç almamız, TSK silah ihtiyacını Amerika’dan karşılamamız nedeniyle Amerika’ya bağımlı hale gelmiştir.
Amerika’ya karşı çıkıldığı zaman gerek silah sağlamada, gerek borç konusunda, gerekse Ortadoğu petrolünün büyük kısmı Amerikan şirketlerinin elinde olması nedeniyle Amerika, yedek parça ve petrol satışını kesmekte, dış borcu yeni borçlarla kapatan ülkemizin yeni borç bulmasını zorlaştırarak yokluklar ve kıtlıklar yaratmaktadır.

2000’li yılardaki DSP-MHP-ANAP Hükümeti Amerika’nın PKK desteğine isyan ederek Mehmetçik’in Kuzey Irak’a girerek PKK kamplarını yıkmak, desteğini kesmek için Kuzey Irak’a harekat düzenlemek istemiş Amerika buna karşı çıkınca , hem Ecevit, hem de Bahçeli, (üstü kapalı olarak) Amerika’yı suçlamışlar.:
‘’Kuzey Irak’ta bıçak kemiğe dayandı. Dünya üzerinde dengeler bozulur, yeni dengeler kurulur.’’ Benzeri konuşmalar yaparak, Amerika’dan uzaklaşıp, Rusya ve Çin ile ilişkilerimizi geliştirebileceğimiz vurgulanmıştır.
Bunun üzerine Amerika tarafından, ülkemizde kriz yaratılmış, DSP-MHP-ANAP hükümeti yıkılmış, yapılan seçimde AKP iktidar olmuş, DSP-MHP-ANAP hükümeti zamanında karalaştırıldığı gibi Kuzey Irak’a giren Mehmetçik’in geri çekilmesi için Amerika Başkanı Bush sert bir ifade ile; Türk Askerinin Kuzey Irak’tan derhal çekilmesini istemiştir.

Muhalefetin PKK bitmeden çekilme olmamasını istememesine rağmen Ordumuz geri çekilmiş, Kuzey Irak’ın iç kısımlarına girmiş olan kahraman subaylarımız Amerikan askerlerince esir alınmak istenmiş, Türkiye’den Amerikan askerlerine karşı konulmaması istendiği için karşı koymamışlar, başlarına çuval geçirilerek Türk Askerinin onuruyla oynanmıştır. 'Türk askerine ÇUVAL' GELİYORUM demiş | Haber5.com - Gerçek ve Özgürlükçü

Anlaşılacağı gibi, Türkiye’de Amerikancı bir politika izlenince, Amerika destek olmakta, borca ve 80 yıllık birikimlerin (fabrika, liman, maden, kurum, kuruluş, banka,işletme, arazi vb)satılması ile elde edilen gelirle miras yedi politikası uygulanmakta ve sanal bir bolluk yaşanmaktadır.

Amerika’ya karşı gelinince yokluklar ve kıtlıklar yaratılarak hükümetler düşürülmektedir.
( Bataklık kurutulmadıkça, Sivrisinekler öldürülmeyle bitmez.) Öldürdükçe yeni sivrisinekler gelir. Bataklık Kuzey Irak yönetimi ve AMERİKA’dır.

Mediter
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.