Konu: Sağ-Sol-Gol
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.05.12, 21:31   #22
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,372
Ettiği Teşekkür: 34038
Aldığı Teşekkür: 14664
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sağ-Sol-Gol

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi İra_ Mesajı göster
Bir edebiyat öğretmenimizden üslup üzerine...

Edebî eserlerin vaz geçilmez özelliklerinden birisi de üslûplarıdır. Üslûp, yazarın eserine vurduğu gizli damgadır. Yazarın kişiliği, kültürel varlığı, hayatı algılayış ve yorumlayışı üslûbuyla eserine yansır. Yani, herkes kendi ateşini taşır cehennemine. Yahut, cennetteki köşkünü kendisi inşâ eder. Yazı da biraz öyledir. Üslûp, iyi bir yazının bel kemiğidir. Belki yazarını, metinler deryasında, taşıdığı gizli damga ile belirli kılacak tek unsurdur üslûp.

Hal böyle olunca, ben yazarın üslûbunu önemserim. “Le style I’lomme me’me.” diyor, Buffon.... Ziya Paşa, özdeyişleri ve atasözlerini şiirleştirmekteki eşsiz başarısını konuşturarak şöyle çevirmiş bu sözü: “ Üslûb-u beyan, aynıyla insan..” dır. “beyan, insan “ sözlerini kafiyeleyerek üstelik.

İlginç bi gruplaşma ve kamplaşma var burda.

Neyse konu başlığından oldukça uzaklaştık sanırım.

Tekrar hoş geldin.
Tartışma üslubu konusunda verdiğin bilgiler için de teşekkürler.
Eğer, empati kurularak oluşturulacak, seviyeli bir tartışmaysa istediğin, ben buradayım.
Kaynak bulabildiğimiz oranda kaynaklarla, kaynak oluşturulamayacak felsefi konularda da mantıksallıgı kullanarak tartışmaya hazırım.
Kominist ve Sosyalist sözcüklerine verdiğin fikir desteğinden yoksun aşırı tepkine bakılırsa, kendilerine ''Ülkücü''adını yakıştıran, sözde milliyetçilerden olmalısın.
Bu nedenle, fikir alışverişi yapacaksak eğer MHP'NİN AÇMAZI,MİLLİYETÇİLİK-ÜMMETÇİLİK yorumumu da okuyarak gelmeni beklerim...
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti