Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.05.12, 18:20   #11
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1426
Ettiği Teşekkür: 29577
Aldığı Teşekkür: 32264
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Polise 65 cm'lik "demir cop"

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Toplumsal olayları bastırmak zor ve risklidir..

Bastırmak için de yapılan herhangi bir davranışta hatalar yapılır.. Bu hatalar tek taraflı da değildir..

Daha güçlü olan hatayı daha çok yaptığı sanılır, zira; insanlar sürekli güçsüzden yana tavır alır, bu da çok normaldir..

* * *

Diyelim meclisin basılmasına izin verildi.. (Ki bu mümkün değil) Peki nerede dur denilecek? Bir milletvekili mi? iki milletvekili mi yaralanması lazım, bunun sonu nerede?

Elbette o meclis basılırsa o aşamaya gelirse zaten bu olaylara neden olan milletvekilleri mutlaka cezalandırılır ama bu ceza linç etmek ile sonuçlanmaz..

Ama biliyorum sende bu mesajıma güleceksin ikimizde dahil herkes biliyorki bu tür olayların kansız bir biçimde hallolması imkansız.. kansız ve şiddetsiz bir devrim düşünebilmek şu an çok uzak..

Bana kalsa şu an yaşanılanlardan sonra o meclis basılmayı çoktan haketti ve halkın bunu bir an önce gerçekleştirip sivil darbe yapması gereklidir..zaten bu yapılmazsa eninde sonunda bir iç savaşa gideceğiz o zaman yine çok kan akacak.. o zaman daha kötü olacak iki milletvekilinin yaralanmasımı önemli yoksa sonradan oluşacak milyonlarca insanın yaralanması hatta ölmesimi daha önemlidir? o milletvekilleri oturdukları yerden kendilerine biat edenleri yönlendirerek halkı bölüyor (başbakanın "biz 5-6 milyon genç çıkarırız" açıklamalarını unutmamak lazım)

herneyse..

Ben ilkini tercih ederim.. sonuça çivi çiviyi söker.. daha önceleri ülkemizde böyle bir olay olmuş olsaydı o milletvekilleri vatandaşı gördüğü zaman hazırola geçerdi..

Kısacası ağabey bazen o küçümsedikleri halkın gücüne şahit olmaları gerektiğine inananlardanım.. bu hangi gün olacak ne zaman olacak bilmiyorum ama birgün olacak.. tek temennim bunu yapmak için geç olmamasıdır.. yoksa esas sorumlular bu ülkeden fersah fersah uzaklaşırlar ve bizde birbirimize saldırırız...

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla